Materiał Partnera

Główne atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Główne atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Świnoujście nie bez powodu uważane jest za jedno z najciekawszych miejsc na polskim wybrzeżu. Ze względu na nietypowe położenie na aż kilkudziesięciu wyspach bywa też nazywane „Wenecją Północy”. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić to niezwykłe miasto? Szczegóły w naszym artykule.

Kilka słów o Świnoujściu

Ten popularny kurort nadbałtycki usytuowany w województwie zachodniopomorskim, na północno-zachodnim krańcu naszego kraju – to jedyne miasto w Polsce położone na wyspach. Jest tych wysp aż kilkadziesiąt, a największe z nich to Wolim, Uznam oraz Karsibór. Ze Świnoujścia można popłynąć promem do Niemiec i krajów skandynawskich. Miasto słynie z pięknej i czystej plaży, wyjątkowej zabudowy architektonicznej, doskonałych warunków do uprawiania aktywnej turystyki oraz licznych imprez kulturalnych i sportowych. Warto również podkreślić, że Świnoujście to uzdrowisko cenione wśród kuracjuszy za swój mikroklimat i bogate złoża surowców leczniczych. W bogatej ofercie noclegowej miasta każdy znajdzie coś dla siebie – idealne dla turystów poszukujących komfortu, ciszy i spokoju są miejsca takie jak położona przy samej plaży kameralna Willa 4 Pory Roku.

Najciekawsze atrakcje

Jedną z głównych atrakcji tego nadbałtyckiego kurortu jest otwarta dla zwiedzających Latarnia Morska z 1858 roku. To najwyższy tego rodzaju obiekt nad Bałtykiem i zarazem jeden z najwyższych w Europie. Latania ma 68 metrów wysokości, a z jej szczytu rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolice. Innym znakiem rozpoznawczym Świnoujścia jest Wiatrak Stawa Młyny. Znajduje się on na końcu Falochronu Zachodniego, w pobliżu miejsca, gdzie rzeka Świna uchodzi do Bałtyku. Konstrukcja powstała w XIX wieku, a dziś jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Kolejna atrakcja zlokalizowana jest w dawnym Ratuszu. Jest nią Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ratusz pochodzi z początku XIX wieku i jeszcze do lat 70. XX wieku był siedzibą władz miasta. W muzeum można zobaczyć m.in. modele żaglowców i statków rybackich oraz ekspozycje poświęcone morskim zwierzętom i roślinności, zjawiskowym bursztynom oraz dawnym narzędziom rybackim. To dla miłośników historii i morskich przygód, natomiast amatorom wypoczynku wśród zieleni polecamy Park Zdrojowy w Świnoujściu. Powstał on w latach 1826-1827 na podstawie projektu słynnego architekta Petera Josefa Lenne. W Parku podziwiać można wiele ciekawych okazów roślinności śródziemnomorskiej, blisko stąd też głównej promenady nadmorskiej i innych kluczowych punktów miasta. Warto również znaleźć czas na odwiedzenie słynnych Fortów (m.in. Fortu Anioła wzorowanego na Zamku św. Anioła w Rzymie), gotyckich świątyń, Podziemnego Miasta oraz kamiennego falochronu, który jest najdłuższym tego typu obiektem na świecie! 

Oceń artykuł (3)
4.7
Komentarze
Dodaj komentarz