Glamping, czyli luksusowy camping

Glamping, czyli luksusowy camping

Glamping nie przypomina tradycyjnego campingu. Łóżko, wanna i toaleta – wszystko to znaleźć można w namiocie lub domku na drzewie. Glamping to camping o wysokim standardzie. Warto sprawdzić nową formę wypoczynku. Przeczytaj, czym jest glamping. Dowiedz się, jak wygląda glamping w Polsce i ile kosztuje. Zaplanuj swój wypoczynek w wyjątkowym miejscu.

Co to jest glamping?

Słowo glamping to połączenie angielskiego glamorous (wytworny) oraz campingu. Jeżeli chcesz wolny czas spędzisz na łonie natury, a jednocześnie zależy ci na komfortowych warunkach, glamping będzie idealnym rozwiązaniem. Warto wypróbować taką formę wypoczynku.

Luksusowe namioty oraz domki na drzewie z klimatyzacją i różnymi usługami w pakiecie to coś, co funkcjonuje na świecie od wielu lat. Połączenie komfortu i bliskości natury sprawi, że w pełni będziesz mógł oddać się błogiemu lenistwu i relaksowi.

Jak wygląda glamping w Polsce?

Do glampingu zaliczyć można przyczepy urządzone w stylu vintage, eleganckie namioty, przeszklone domki na drzewach – to jedynie kilka z przykładów. W Polsce popularne są domki hobbitów oraz mongolskie jurty.

Polacy coraz częściej wybierają alternatywne formy wypoczynku. Należy pamiętać, że obłożenie tego typu miejsc jest coraz większe. Trzeba spieszyć się z rezerwacją – chętnych nie brakuje. Często zdarza się, że miejsca na wakacje wykupione są już w styczniu. Sezon to gorący okres. Dlatego trzeba pilnować, aby jak najwcześniej zarezerwować swoje miejsce na wypoczynek.

Warto podkreślić, że gamping to świetny pomysł na biznes. W odróżnieniu od stałych konstrukcji, namiot nie potrzebuje żadnych zezwoleń, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z formalnościami.

Najciekawsze formy to te najprostsze. Coraz więcej osób zaczyna doceniać prostotę. Prostota i elegancja to coraz częściej to, czego szukają turyści. W prostych rzeczach drzemie największa siła. Regionalne produkty, brak telewizora, minimalistyczne wnętrza z klasą – takie miejsca można znaleźć także w Polsce. Nie należą one jednak do najtańszych.

Ile kosztuje glamping?

Zakwaterowanie typu glamping jest droższe niż standardowy camping. Tutaj też wszystko zależy od standardu – są tańsze i droższe propozycje. Tego rodzaju wypoczynek można wykupić zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wynajem domku na siedem nocy we Włoszech może wynieść od 2500 do 4500 zł. W takim domku mogą pomieścić się nawet cztery osoby – ceny glampingu zależą jednak od miejsca i standardu.

Wypoczynek w Polsce w klimatach glampingu może być drogi. Koszt apartamentu w drzewach w Nałęczowie to od 340 do 560 złotych za noc. W cenie są śniadania dostarczane co rano pod drzwi apartamentu w piknikowym koszu i aromatyczna kawa oraz pyszne domowe ciasto codziennie o siedemnastej. Goście mają także dostęp do księgozbioru. Możliwy jest także darmowy transfer ze stacji PKP po wcześniejszym umówieniu. Wybierając taki rodzaj wypoczynku, możesz mieć pewność, ze będziesz dopieszczony. Obsługa dokłada wszelkich starań do tego, aby twój wypoczynek był udany.

Wypoczynek wśród niepowtarzalnych okoliczności przyrody, kilka metrów nad ziemią to cenne doświadczenie. Połączenie luksusu i przyrody to idealny miks, który sprawi, że odpoczniesz od zgiełku dużego miasta, zrelaksujesz się i będziesz mógł wrócić z nową energią do swoich obowiązków.

Oceń artykuł (4)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz