Artykuł sponsorowany

Gilotynowe cięcie blach w Kolnex – poznaj specyfikę procesu

Gilotynowe cięcie blach w Kolnex – poznaj specyfikę procesu

Pomimo że ręczne cięcie blachy jest ekonomiczne i skuteczne, nie sprawdzi się w większych zakładach przemysłowych. Jeżeli poszukujesz sposobu na obróbkę relatywnie dużych arkuszy, skorzystaj usługi gilotynowego cięcia świadczonej przez firmę Kolnex. Pamiętaj, że użycie gilotyny jest rekomendowane w przypadku zastosowań, które nie wymagają laserowej jakości!

Cięcie blach prasą gilotynową – na czym polega?

Gilotynowe cięcie blach to metoda, która pozwala uzyskać proste i nieskomplikowane kształty w maksymalnie krótkim czasie.

Nowoczesna prasa hydrauliczna bez problemu poradzi sobie z arkuszami blach o grubości do 10 mm i długości cięcia dochodzącej do 3000mm. W czasie procesu nie wykorzystujemy wysokiej temperatury, dzięki czemu materiał jest wolny od odkształceń, a krawędź nie ma żadnych zadziorów. Gilotyna daje szerokie możliwości i pozwala zamknąć się w założonym budżecie – to jedna z najbardziej ekonomicznych metod obróbki

– wyjaśnia pracownik Kolnex. Wykorzystanie zaawansowanego systemu sterowania umożliwia zachowanie dużej precyzji i powtarzalności pracy. Ramiona wraz z łożyskami eliminują natomiast powstawanie szczelin, dzięki czemu efekt finalny jest w pełni zgodny ze specyfikacją dostarczoną przez Zamawiającego.

Cięcie blachy – co musisz wiedzieć o metodzie gilotynowej?

Cięcie gilotynowe sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane jest uzyskanie prostych linii. Jak wskazuje specjalista z Kolnex, obróbka gilotyną pozwala zachować dokładność nie przekraczającą 3 mm, dlatego jeżeli nie ma potrzeby zachowania laserowej precyzji, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Co istotne, grubość blachy może osiągnąć nawet 15 mm, co jest wartością odpowiadającą standardowym zamówieniom. Jeżeli nie jesteś przekonany, czy cięcie z wykorzystaniem gilotyny będzie odpowiadało Twoim potrzebom branżowym, skorzystaj z pomocy doradcy z firmy Kolnex, który przedstawi szczegółową specyfikę procesu i zaproponuje optymalną technikę obróbki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz