Artykuł sponsorowany

Geodezyjną obsługę inwestycji oferuje Geoprojekt zakład usług geodezyjno-kartograficznych Marcin Kolasa

Geodezyjną obsługę inwestycji oferuje Geoprojekt zakład usług geodezyjno-kartograficznych Marcin Kolasa

Większość prac budowlanych wymaga obsługi geodezyjnej, by prawidłowo wykonać obiekt. Zadaniem geodety jest między innymi ulokowanie konstrukcji w przestrzeni, kontrola wykonywanych prac oraz wprowadzenie nowego budynku na mapy. Rzetelną obsługę inwestycji oferują fachowcy z Zakładu usług geodezyjno-kartograficznych Marcin Kolasa. Dowiedz się więcej o zakresie świadczonych usług!

Zakres czynności w obsłudze inwestycji

Geodezyjną obsługą inwestycji obejmuje się zarówno domy jednorodzinne i osiedla, jak i konstrukcje przemysłowe, takie jak drogi, mosty, lotniska czy wiadukty. Niemal na każdym  etapie budowy geodeta przeprowadza różnego rodzaju czynności geodezyjne oraz kartograficzne. Pierwszym krokiem jest wytyczenie obiektów, czyli usytuowanie ich zgodnie z projektem. Wyznacza się osie konstrukcyjne, przebiegi sieci i inne istotne punkty, które mają pomóc w prawidłowym wykonaniu inwestycji. Geodeta na bieżąco uzupełnia dziennik budowy i prowadzi nadzór nad prawidłowym przebiegiem prac, by oddany do użytku obiekt był zgodny z projektem i zaplanowaną lokalizacją. Po zakończeniu prac wykonuje się pomiary końcowe, które, jeśli zgadzają się z planem, skutkują wprowadzeniem inwestycji na zasadniczą mapę i do ewidencji budynków. Kompleksową obsługę inwestycji oferuje Geoprojekt zakład geodezyjno-kartograficzny Marcin Kolasa. Przedsiębiorstwo z Rabki-Zdroju kładzie znaczący nacisk na precyzję i skrupulatność. Jak mówi jeden z fachowców:

Zajmujemy się nie tylko obsługą inwestycji, ale dokonywaniem pomiarów urządzeń leśnych, rozgraniczaniem nieruchomości, podziałem działek czy opracowywaniem map numerycznych. Działamy na rynku od 2006 roku, oferujemy swoje usługi klientom indywidualnym, firmom oraz instytucjom.

Kiedy skorzystać z usług geodety?

Kupno działki to proces, który wymaga precyzyjnej kontroli przebiegu granic działki. Doświadczenie geodety umożliwi rozwiązania konfliktu z sąsiadem w sprawie ogrodzenia. Istotnym zadaniem tego fachowca jest osadzenie budynku w przestrzeni, czyli wyznaczenie wysokości i odległości inwestycji od innych zabudowań. Wszelkiego rodzaju dokumentację geodezyjną należy zlecić profesjonalistom, na przykład z firmy Geoprojekt Marcin Kolasa, która od lat zajmuje się sporządzaniem map do celów projektowych i prawnych. Doświadczona ekipa geodetów gwarantuje precyzyjne pomiary.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz