Materiał Partnera

Generator ozonu jako rozwiązanie dla alergików

Generator ozonu jako rozwiązanie dla alergików

Alergia uniemożliwia normalne życie wielu osobom. Ciągła walka z alergenami w środowisku domowym czy w miejscu pracy może być frustrująca i często bardzo ograniczająca. Na szczęście obecna technologia pozwala uporać się z uciążliwymi objawami uczulenia. Dla alergików generator ozonu może okazać się niemal ratunkiem. Na czym polega fenomen tego urządzenia?

Czym jest generator ozonu?

Generator ozonu to nowoczesne urządzenie wytwarzające i rozpraszające w powietrzu ozon. Ten pierwiastek ma za zadanie oczyścić i zdezynfekować powietrze obecne
w pomieszczeniach. Ozonator (bo także pod taka nazwą występuje ten sprzęt) można stosować w domach, mieszkaniach, biurach, a nawet w obiektach użyteczności publicznej.

Ponieważ ozon jest substancją w 100 % naturalną i pozbawioną syntetycznych „ulepszaczy” (to po prostu odmiana tlenu o symbolu chemicznym O3), jest bezpieczny w stosowaniu. Wykazuje właściwości dezynfekcyjne, bakteriobójcze, grzybobójcze i oczyszczające. Ozon redukuje ponadto nieprzyjemny zapach oraz jałowi wodę pitną.

Podsumowując, ozonowanie pomieszczeń przyczynia się do:

  • dezynfekcji (usunięcie bakterii, wirusów, grzybów i pleśni),
  • deakaryzacji (usunięcie alergenów i roztoczy),
  • deodoryzacji (usunięcie zalegających zapachów, np. z dymu papierosowego).

Dla jakich osób jest przeznaczone to urządzenie?

Ozonator pomaga wyeliminować to, co niewidoczne gołym okiem. Na co dzień rzadko kiedy dostrzega się pleśń i nie odczuwa się wilgoci. Tymczasem ściany i mury często mają swoją „historię”. Zanieczyszczenia w powietrzu odczuwają szczególnie silnie osoby wrażliwe oraz alergicy. Długotrwałe lub nawet kilkugodzinne przebywanie w zawilgoconych, nieoczyszczonych wnętrzach może negatywnie odbijać się na ogólnym samopoczuciu i powodować niedogodności w obrębie układu oddechowego.

Urządzenie powstało z myślą o osobach borykających się z alergią roztoczową oraz z nadwrażliwością na pleśń. Ozonator redukuje lub całkowicie usuwa alergeny kontaktowe i wziewne, w postaci grzybów, roztoczy, moli, pluskw, pleśni i wirusów.

Regularne ozonowanie pomieszczeń może całkowicie zniwelować uciążliwe objawy alergii, przywracając komfort życia. Z pewnością warto rozważyć zakup tego specjalistycznego i skutecznego w działaniu urządzenia.

Pozostałe zalety ozonatora

Wiele osób chciałoby skorzystać z urządzenia, ale obawia się, że nie poradzi sobie z codziennym procesem ozonowania. Ekspert ze sklepu Bitom uspokaja: „Nowoczesne ozonatory, na przykład te sprzedawane w naszym sklepie, są łatwe w obsłudze. Wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi lub zasięgnąć porady naszych pracowników. Już po pierwszym użyciu klienci rozumieją zasady działania urządzenia i są w stanie sami szybko i bezproblemowo rozpocząć ozonowanie pomieszczeń”.

Warto rozglądać się za ofertami firm specjalizujących się w dystrybucji i produkcji profesjonalnych ozonatorów. Obecnie rynek jest na tyle konkurencyjny, że można zakupić urządzenie w bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz