Materiał Partnera

Gdzie zorganizować wesele?

Gdzie zorganizować wesele?

Polskie wesela to wyjątkowe i huczne imprezy, które nie są podobne do żadnego innego typu świętowania ważnych chwil. Spotykają się na nich obie rodziny, a także znajomi państwa młodych – czasem jest to 50, a innym razem nawet 200 osób! Zorganizowanie takiego przyjęcia jest bardzo trudne, a zaczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca. Co wybrać – salę weselną, restaurację, a może inne rozwiązanie?

Wesele w plenerze

Coraz popularniejsze w Polsce staje się organizowanie ślubu w plenerze. Jest to niezwykła alternatywa dla ślubu cywilnego w urzędzie. Pary młode mówią sobie „tak” na plażach, w ogrodach, na łąkach i w innych romantycznych i ważnych dla nich miejscach. Pośrednim rozwiązaniem między naturą a urzędem będzie natomiast ceremonia w pałacu ślubów, który nierzadko posiada także salę weselną.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby – szczególnie w ciepłe miesiące – przyjęcie, a nawet typowe wesele też odbyło się w plenerze.  W tym celu możemy wykorzystać np.: własny ogród lub działkę. To ekonomiczne rozwiązanie wymaga udekorowania miejsca i ewentualnego planu B w razie opadów deszczu. Jeśli zaprosimy więcej, niż kilkunastu gości, koniecznie zamówmy catering weselny, by nie spędzać tych wyjątkowych chwil w kuchni. Minusem tego rozwiązania jest przymus posprzątania po przyjęciu następnego dnia.

Jeśli postawimy na świętowanie na łonie dzikiej natury, oszczędzamy na wynajmie sali weselnej, jednak na naszych barkach spoczywa wiele innych zadań. Są to m.in. ochrona przed deszczem, owadami, zapewnienie jedzenia, miejsc do siedzenia i stołów, zachowanie ciszy, by nie straszyć zwierząt i wiele innych. Jeśli czujemy się na siłach podołania całej logistyce, to jest to ciekawe rozwiązanie.

Alternatywą jest znalezienie miejsca, które będzie posiadało wydzielone ogródki czy altanę na dworze, w której przyjęcie może odbyć się ze wszystkimi zaletami sali weselnej, ale wciąż w plenerze.

Sala weselna

Najlepszym wyborem na organizację wesela – szczególnie, jeśli planujemy zaprosić powyżej 30-40 gości, będzie rezerwacja sali weselnej. W pakiecie z miejscem otrzymujemy cały wachlarz usług: jedzenie, obsługę kelnerską, parkiet do tańczenia, podest dla orkiestry, nierzadko dekorowanie jej według wskazań pary młodej. Tego typu działania realizuje firma z niemal 30letnim doświadczeniem - Jacek sp.j. Wesela, wynajem samochodów do ślubu. Szpak, Sobczyk - która posiada salę weselną w Nawojowej Górze. Wybór takiego miejsca będzie dobrym kompromisem między zaspokojeniem potrzeb większości gości i zdjęciem z barków pary młodej dużej części logistyki.

Restauracja

Dla małych przyjęć dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie zwykłej restauracji na kilka godzin. W takim miejscu mamy zapewnione jedzenie i obsługę kelnerską, a także posprzątanie sali po imprezie. Nie możemy jednak w pełni jej udekorować (ze względu na krótki czas imprezy). Nie ma w niej też miejsca na tańce i typowo weselne imprezy – jest więc to opcja na spędzenie wspólnego, miłego czasu z rodziną w lokalu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz