Materiał Partnera

Gdzie znaleźć rzadkie wydania ulubionych przez nas książek?

Gdzie znaleźć rzadkie wydania ulubionych przez nas książek?

Książki, podobnie jak inne przedmioty, mogą posiadać wartość kolekcjonerską. Rzadko spotykane wydania są najcenniejsze i z pewnością nie znajdziemy ich w nowo otwartej księgarni. Nowe i ładnie wydane książki, cieszą się wśród polskich czytelników dużą popularnością. Istnieje jednak grupa pasjonatów, którzy poszukują książek z duszą. Są oni częstymi gośćmi antykwariatów. Co można w nich znaleźć?

Starodruki

Antykwariaty często kojarzą nam się z używanymi podręcznikami, które kupowaliśmy w szkolnych latach. Można je tam znaleźć do tej pory. Kupno książek z rynku wtórnego pozwala zaoszczędzić  pieniądze oraz surowce, potrzebne do kolejnego druku. W antykwariatach znajdziemy także starsze i używane egzemplarze literatury pięknej czy historycznej. Niekiedy są to pojedyncze tomy, które pozostały jako jedyne z kilkutysięcznych nakładów. Takie też są najbardziej wartościowe. Równie cenione są starodruki ilustrowane przez znanych grafików. Dobrze zachowane książki, których dostępność na rynku jest bardzo ograniczona mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Pasjonaci traktują je jako swojego rodzaju inwestycję, ponieważ nabycie takiego egzemplarza jest często równoznaczne z zakupem dzieła sztuki. Antykwariaty prowadzą też skupy książek między innymi z prywatnych księgozbiorów. Dzięki temu ich oferta jest bardzo bogata i różnorodna. Bardzo prawdopodobne jest, że kiedy nie możemy odnaleźć danej książki w księgarni, kupimy ją w antykwariacie. Dużą zaletą jest także to, że popularne pozycje można dostać w naprawdę okazyjnej cenie. Nierzadko zdarza się, że do antykwariatu trafiają książki nie noszące żadnych śladów użytkowania. Antykwariaty prowadzą też sprzedaż i skup komiksów, które powoli wracają do łask polskiego czytelnika.

Antyczne przedmioty

Niektóre antykwariaty -takie jak np. Filemon, który mieści się we Wrocławiu- w swojej ofercie posiadają nie tylko używane książki. Bardzo często można w nich znaleźć antyczne meble, obrazy czy mapy. Często spotykane są także płyty winylowe. Jest to niesamowita gratka dla melomanów, ponieważ za niewielkie pieniądze można zakupić ciekawe i niszowe zbiory muzyczne. Nierzadko antykwariaty skupują historyczne instrumenty muzyczne czy stare radia. W ich ofercie znajdziemy także starą porcelanę, szkła artystyczne i zabytkową broń. Antykwariat to także doskonałe miejsce dla numizmatyków. Mogą oni w nich kupić stare, wartościowe monety kolekcjonerskie lub sprzedać te, które uważają za zbędne w swoich zbiorach. Można do niego zajrzeć także w poszukiwaniu różnego rodzaju staroci, które mogą posłużyć do dekoracji biura lub mieszkania.

Opracowanie:
Wrocław, Czajkowskiego 60 lok. 19
tel. 605 053 340
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz