Artykuł sponsorowany

Gdzie znajdują zastosowanie wyroby hutnicze oferowane przez KADEX AG Gibała Sp.k.?

Gdzie znajdują zastosowanie wyroby hutnicze oferowane przez KADEX AG Gibała Sp.k.?

Hutnictwo – czyli gałąź przemysłu, która zajmuje się wytapianiem metali i ich stopów z rud z domieszką złomu oraz ich obróbką plastyczną na wyroby gotowe i półprodukty. Ta gałąź gospodarki jest znana ludzkości od wielu pokoleń. Gdzie znajdują zastosowanie wyroby hutnicze oferowane przez firmę KADEX AG Gibała Sp.k. z Radomia? Co warto o nich wiedzieć? O tym w naszym artykule – zachęcamy do przeczytania.

Jak produkuje się wyroby hutnicze?

Produkcja wyrobów hutniczych może przebiegać na wiele sposobów. Jednak jedną z najczęściej wykorzystanych metod jest walcowanie na zimno lub gorąco – podczas tego procesu wykorzystuje się walcarki – czyli specjalne maszyny. Na samym początku stal odlewa się w odpowiednich formach, a kiedy zastygnie, poddaje się ją walcowaniu. Ta metoda pozwala na uzyskanie długich elementów, takich jak np. pręty. 

Inną metodą wytwarzania wyrobów hutniczych jest metoda ciągnioną za pomocą tzw. ciągarek. Pozwalają one na uzyskanie zmniejszenia przekroju, jak i również wydłużenie kształtu elementu. Ten sposobów produkcji sprawia, że wyroby hutnicze są znacznie mocniejsze, a także mają gładszą powierzchnię. Wykorzystuje ją się zwłaszcza przy produkcji drutów, czy rur.

Zastosowanie wyrobów hutniczych

Wyroby hutnicze wykorzystywane są przede wszystkim na placach budowy, czyli w budownictwie. Różnego rodzaju pręty, rury, czy też blachy to wszystkie przedmioty, które są wręcz niezbędne na placach budowy. Jednak dlaczego są tak potrzebne w budownictwie? Na pewno wynika to z tego, że stalowe elementy wyróżniają się dużą wytrzymałością, dlatego też świetnie się sprawdzają przy wzmacnianiu fundamentów oraz ścian budynku.

Produkty hutnicze dobrze się odnajdują się w przemyśle. Przemysł to gałąź gospodarki, w której wyroby hutnicze odgrywają bardzo ważną rolę. Wykorzystuje je się przede wszystkim w halach produkcyjnych, dzięki czemu ze względu na sposób ich wytwarzania, mogą zostać dostosowane do aktualnych potrzeb klienta. Wyroby hutnicze znajdują zastosowanie jako niezbędne elementy każdej maszyny – śruby, nakrętki, podkładki, rury, siatki, czy pręty.

Oferta firmy KADEX AG Gibała Sp.k.

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w wyrobach hutniczych. Jedną z największych firm, która działa w branży hutniczo – stalowej jest KADEX AG Gibała Sp.k. z Radomia. Początki działalności tego zakładu sięgają 1993 roku. Główną specjalizacją tego przedsiębiorstwa jest handel wyrobami hutniczymi takimi jak m.in. stal pręty żebrowane, pręty okrągłe gładkie, pręty kwadratowe, pręty płaskie i wiele innych.

Wszystkie oferowane produkty wyróżnia wysoka jakość, ponieważ wykonywane z najlepszych materiałów i odznaczają się ogromną odpornością na obciążenia statyczne i obciążenia dynamiczne, ogniotrwałością i są odporne na korozję. Stały wzrost sprzedaży przedsiębiorstwo uzyskuje, dzięki bogatej ofercie asortymentowej, utrzymywaniu minimalnych marż cenowych, podnoszeniu kwalifikacji pracowników, solidności dostaw, a także ciągłemu podnoszeniu jakości świadczonych usług.

Opracowanie:
Radom, Kielecka 102
tel. 48 369 90 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz