Materiał Partnera

Gdzie znajdują zastosowanie wyroby hutnicze?

Gdzie znajdują zastosowanie wyroby hutnicze?

Hutnictwo - czyli gałąź przemysłu, która zajmuje się wytapianiem metali oraz ich stopów z rud z domieszką złomu oraz ich obróbką plastyczną na wyroby gotowe i półprodukty. Ta gałąź gospodarki jest znana ludzkości od wielu pokoleń. Gdzie znajdują zastosowanie wyroby hutnicze? Co warto o nich wiedzieć? O tym w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania.

Jak produkuje się wyroby hutnicze?

Produkcja wyrobów hutniczych może przebiegać na wiele sposobów. Jednak jedną z najczęściej wykorzystanych metod jest walcowanie na zimno lub gorąco - podczas tego procesu wykorzystuje się walcarki - czyli specjalne maszyny. Na samym początku stal odlewa się w odpowiednich formach, a kiedy zastygnie, poddaje się ją walcowaniu. Ta metoda pozwala na uzyskanie długich elementów - takich jak np. pręty. 

Inną metodą wytwarzania wyrobów hutniczych jest metoda ciągnioną za pomocą tzw. ciągarek. Pozwalają one na uzyskanie zmniejszenia przekroju, jak i również wydłużenie kształtu elementu. Ten sposobów produkcji sprawia, że wyroby hutnicze są znacznie mocniejsze, a także mają gładszą powierzchnię. Wykorzystuje ją się zwłaszcza przy produkcji drutów, czy rur.

Zastosowanie wyrobów hutniczych

Wyroby hutnicze znajdują zastosowanie przede wszystkim na placach budowy - czyli w budownictwie. Różnego rodzaju pręty, rury, czy też blachy to wszystkie przedmioty, które są wręcz niezbędne na placach budowy. Jednak dlaczego są tak potrzebne w budownictwie? Na pewno wynika to z tego, że stalowe elementy wyróżniają się dużą wytrzymałością, dlatego też świetnie się sprawdzają przy wzmacnianiu fundamentów oraz ścian budynku.

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w wyrobach hutniczych. Przykładem takie firmy jest Stal-Hart, która działa już ponad 20 lat! Główną specjalizacją tego przedsiębiorstwa jest handel wyrobami hutniczymi takimi jak m.in. stal zbrojeniowa, profile zamknięte, kątowniki zimnogięte i gorącowalcowane, rury, maty zbrojeniowe, płaskowniki, a także akcesoria do bram i dachów.

Produkty hutnicze dobrze się odnajdują również w przemyśle. Przemysł to również gałąź gospodarki, w której wyroby hutnicze odgrywają bardzo ważną rolę. Wykorzystuje je się przede wszystkim w halach produkcyjnych, dzięki czemu ze względu na sposób ich wytwarzania, mogą zostać dostosowane do aktualnych potrzeb klienta. Wyroby hutnicze znajdują również zastosowanie jako niezbędne elementy każdej maszyny - takie jak śruby, nakrętki, podkładki, rury, siatki, czy pręty.

Opracowanie:
Czechowice-Dziedzice, Legionów 239b
tel. 32 215 60 03
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz