Materiał Partnera

Gdzie szukać dobrej jakości części do maszyn rolniczych?

Gdzie szukać dobrej jakości części do maszyn rolniczych?

Awarie sprzętu rolniczego, szczególnie w trakcie sezonu żniwnego, to niemały kłopot i wydatek. Konieczność kilkudniowego serwisowania maszyny oznacza, że przez ten czas nie będziemy mogli z niej korzystać. Mamy wówczas opcję wypożyczenia sprzętu albo odczekania stosownego czasu – w obu przypadkach narażamy się na stratę. Na szczęście i na to jest sposób. Wystarczy zadbać o to, by części eksploatacyjne maszyny były wymieniane w odpowiednim czasie, zanim zdążą się uszkodzić.

Jak zaoszczędzić na częściach zamiennych?

Posiadanie nowoczesnego sprzętu rolniczego, którego budowa jest bardzo skomplikowana oznacza, że samodzielne naprawy bardzo często w ogóle nie są możliwe i wymagają pomocy wykwalifikowanych serwisantów. Co istotne, niezbędne są także oryginalne, dobrej jakości części zamienne. Jest to o tyle ważne, że coraz częściej wpływają one na siebie wzajemnie i zastosowanie części, które mają niższą wytrzymałość czy choćby lekkie różnice w budowie może pociągnąć za sobą szybsze zużywanie się pozostałych komponentów maszyny. Oszczędności musimy zatem szukać nie w częściach, które nie pochodzą bezpośrednio od producenta maszyny, ale w porównywaniu ofert dystrybutorów. Konkurencyjne ceny znajdziemy w firmie Jarząbek Usługi Leśne Sklep Wojciech Jarząbek. Jedną z dziedzin jej działalności jest właśnie sprzedaż części zamiennych do ciągników oraz maszyn rolniczych – głównie firmy Zetor. Zaopatrując się jeszcze przed nastaniem sezonu najbardziej wytężonych prac możemy zadbać o kondycję swojego sprzętu, by sprawnie zająć się wszystkimi pracami. Musimy sobie uzmysłowić, że małe zaniedbania często prowadzą do poważnych awarii, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesny sprzęt.

Części do maszyn rolniczych – zamienniki czy oryginały?

Zamienniki są zazwyczaj zachwalane – przez ich dystrybutorów. I choć wiele z nich może dorównywać jakością częściom oryginalnym, zakup zamienników to po prostu ruletka. Tylko praktyka może zweryfikować, czy rzeczywiście spełnią one pokładane w nich nadzieje. W większości przypadków nie chcemy prowadzić eksperymentów na własnych maszynach rolniczych, obawiając się negatywnego wyniku. Jeśli zasłyszymy dobrą opinię o zamienniku ze źródła, któremu ufamy, to nie musimy się obawiać jego użycia. Jednakże, jeżeli jedynym czynnikiem warunkującym wybór nieoryginalnego komponentu jest jego cena, musimy zachować daleko posuniętą ostrożność. Najlepiej jest wówczas zweryfikować swoją decyzję i poszukać oryginalnych części zamiennych – maszyna rolnicza z pewnością odwdzięczy się nam wówczas nienaganną, bezawaryjną pracą.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz