Materiał Partnera

Gdzie stosuje się jednorazową odzież ochronną i artykuły higieniczne?

Gdzie stosuje się jednorazową odzież ochronną i artykuły higieniczne?

Głównym celem jednorazowej odzieży ochronnej i innych artykułów higienicznych jest ochrona przed działaniem czynników biologicznych takich jak krew, płyny ustrojowe czy materiał przeznaczony do badań w szpitalach, gabinetach zabiegowych, kosmetycznych czy w laboratoriach diagnostycznych. Zapewnienie środków ochrony indywidualnej to obowiązek spoczywający na pracodawcy, dzięki któremu poprawie ulegają warunki oraz komfort pracy, a przede wszystkim bezpiecznej jej wykonywanie. Gdzie wykorzystywane są wyroby jednorazowego użytku?

Medycyna

Jedną z najpopularniejszych branż, w których stosuje się odzież i akcesoria ochronne jest medycyna. W szpitalach, gabinetach lekarskich, zabiegowych, laboratoriach, czyli wszędzie tam gdzie sterylność i higiena odgrywają niezwykle istotną rolę. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie zdrowia, czasami nawet życia zarówno personelu jak i pacjentów. Symbolem lekarzy wykonujących badania lub przeprowadzających zabiegi i operacje są jednorazowe rękawiczki, eliminujące bezpośredni kontakt z pacjentem i ryzyko zakażenia, a także fartuchy ochronne. Powinny być one stosowane również przez osoby odwiedzające przebywających na oddziałach szpitalnych pacjentów. W wielu przypadkach praca lekarzy i stomatologów byłaby niemożliwa do wykonania bez maseczek chirurgicznych. Ideal Partner oferuje te trójwarstwowe, o wysokiej przepuszczalności powietrza, które w żaden sposób nie ograniczają możliwości swobodnego oddychania. Maseczki stworzone zostały ze specjalnie prasowanej włókniny zapewniającej komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym zachowaniu higieny. W szpitalach wykorzystuje się jednorazowe podkłady i prześcieradła nieprzemakalne, co jest rozwiązaniem korzystniejszym pod względem sanitarnym.

Kosmetyka

Salony odnowy biologicznej,  gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie i inne tego typu miejsca specjalizują się w zabiegach pielęgnacyjnych, których celem jest poprawa wyglądu klienta, jego kondycji skóry twarzy, włosów, paznokci, czy innej części ciała. W tym celu konieczne jest stosowanie jednorazowych artykułów, które przede wszystkim używane są ze względów higienicznych. Najczęściej są to:

  • Szlafroki
  • Majtki
  • Czepki
  • Opaski na włosy
  • Chusteczki kosmetyczne
  • Ręczniki fryzjerskie – wiskozowe i celulozowe
  • Polipropylenowe (fizelinowe) prześcieradło
  • Pokrowce na podgłówki foteli czy łóżek
  • Kapcie włókniowe
  • Dywaniki pod nogi

Dodatkowo z oferty hurtowni odzieży ochronnej, takiej jak Ideal Partner, korzystają studia tatuażu i piercingu. W tym przypadku sterylność miejsca oraz zachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa może bezpośrednio wpływać na efekt wykonywanych usług, ale również na kwestie zdrowotne. Tatuażysta nie powinien rozstawać się z rękawiczkami, które najczęściej produkuje się z cienkiego naturalnego lateksu nieograniczającego wrażliwości dotyku, a przy tym odpornego na uszkodzenia.

Opracowanie:
Choroszcz, Warszawska 2
tel. 85 719 38 99
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz