Gdzie spędzić Dzień Dziecka? 5 atrakcji, które musisz odkryć z dzieckiem

Gdzie spędzić Dzień Dziecka? 5 atrakcji, które musisz odkryć z dzieckiem

Dzień Dziecka to idealna okazja, żeby przeżyć wspólnie niezapomniane chwile w gronie całej rodziny. Poznaj 5 atrakcji, które z pewnością zaskoczą twoje dziecko i sprawią, że ten dzień stanie się wyjątkowy. Sprawdź, które parki rozrywki koniecznie trzeba odwiedzić. Dowiedz, gdzie nie można się nudzić i spraw radość swoim pociechom na Dzień Dziecka.

1. Park rozrywki

Energylandia

Park Energylandia w Zatorze to świetne w miejsce, które gwarantuje niezapomniane przeżycia. To największy park rozrywki w naszym kraju. Na powierzchni 26 hektarów znajduje się mnóstwo atrakcji nie tylko dla dzieci w każdym wieku, ale także młodzieży i dorosłych. Park podzielony jest na kilka stref, wśród których koniecznie należy wymienić Bajkolandię. To tutaj najmłodsi mogą spotkać ulubione postaci z bajek. W strefie familijnej mogą bawić się całe rodziny, a na śmiałków czeka strefa ekstremalna. Dawka adrenaliny na Dzień Dziecka gwarantowana!

Magiczne Ogrody

Twoja dziecko uwielbia magiczny świat baśni? Kolejne miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić, to Magiczne Ogrody w Janowcu. Miejsce zostało wyróżnione Certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 roku. Z pewnością to jedna z największy atrakcji Lubelszczyzny. Inspiracją do stworzenia tego tematycznego parku rozrywki były baśnie. Przygoda łączy się tu z naturą, a nauka z zabawą. Na najmłodszych czekają bajeczne krainy pełne niespotykanych istot, pięknych drzew, kwiatów i krzewów.  

Farma Iluzji

Twoja pociecha ma ochotę na niecodzienne przeżycia? Niezwykłe atrakcje na Dzień Dziecka oferuje Farma Iluzji w Mościskach. Park podzielony jest na kilka stref, dlatego każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Na zwiedzających czekają atrakcję związane z iluzją, czyli główną atrakcją parku, w tym m.in. Latająca Chata Tajemnic (prawdopodobnie jedyny na świecie budynek o takiej konstrukcji!), Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Bajkowy Pałac Cieni czy Lewitujący kran. A to tylko niektóre z atrakcji. Koniecznie przejdźcie się Ścieżką Złudzeń i odwiedźcie Ogródek Olbrzyma.

Park trampolin

Parki rozrywki, w których z pewnością nie można się nudzić, to parki trampolin. Poza strefą do skakania miejsca tego typu oferują również inne aktywności – zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód oraz baseny wypełnione kolorowymi gąbkami.

Park dinozaurów

Twoje dziecko interesują prehistoryczne gady? Zabierz je do parku dinozaurów, w którym mali odkrywcy mogą podziwiać niezwykłe stwory naturalnej wielkości. Jednym z takich miejsc jest Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

2. Aquapark

A może twoje szkraby uwielbiają pluskać się w wodzie? Świetnym pomysłem będzie wycieczka do jednego z aquaparków. Jednym z ciekawszych jest Aquapark w Redzie, w którym można spotkać prawdziwe rekiny! To tutaj skorzystać można z unikalnej zjeżdżalni. Podczas zjazdu podświetlonym tunelem można podziwiać prawdziwe rekiny, które z pewnością robią ogromne wrażenie. Wśród atrakcji aquaparku znajdują się specjalnie przygotowane baseny dla dużych i małych.

3. Ogród zoologiczny

Pasją twojego dziecka są zwierzęta? Koniecznie wybierzcie się do ogrodu zoologicznego. Szczególnie warte uwagi jest wrocławskie zoo, w którym znajduje się Afrykarium. To pierwsze oceanarium w kraju, w którym podziwiać można około 5 tysięcy zwierząt. Są to zarówno niespotykane ryby, jak i inne niezwykłe zwierzęta, takie jak hipopotamy, krokodyle i pingwiny. To gratka nie tylko dla miłośników Afryki, ale wszystkich, którzy chcą choć na chwilę przenieść się w egzotyczne rejony.

4. Centrum nauki

Jeśli chcesz spędzić czas kreatywnie i połączyć przyjemne z pożytecznym, wybierzcie się do jednego z miejsc, które łączą naukę z zabawą. Najbardziej znanym miejscem tego typu jest z pewnością Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w którym na najmłodszych czekają eksperymenty chemiczne, fizyczne i biologiczne wykonywane pod okiem najlepszych specjalistów. Na odwiedzających czekają również interesujące wystawy stałe i czasowe.

5. Zorganizowana impreza

A może twoja pociecha woli spędzić Dzień Dziecka na sportowo lub wybrać się na imprezę? Sprawdź atrakcje, jakie tego dnia organizowane są w twoim mieście. Z pewnością na najmłodszych czekają specjalnie przygotowane wydarzenia, w tym koncerty, przedstawienia, festyny czy rozgrywki sportowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz