Gdzie spędzić Dzień Dziecka? 5 atrakcji, które musisz odkryć z dzieckiem

Gdzie spędzić Dzień Dziecka? 5 atrakcji, które musisz odkryć z dzieckiem

Dzień Dziecka to idealna okazja, żeby przeżyć niezapomniane chwile w gronie całej rodziny. Poznaj 5 najciekawszych atrakcji, które z pewnością zaskoczą Twoją pociechę i sprawią, że ten termin stanie się wyjątkowy. Sprawdź, które parki rozrywki koniecznie trzeba odwiedzić – szczególnie 1 czerwca. Dowiedz, gdzie nie da się nudzić i spraw radość najmłodszym z okazji ich święta.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

1. Park rozrywki

Energylandia

Park Energylandia w Zatorze to świetne w miejsce, które gwarantuje niezapomniane przeżycia. To największy park rozrywki w naszym kraju. Na powierzchni 70 hektarów znajduje się mnóstwo atrakcji nie tylko dla dzieci w każdym wieku, ale także młodzieży i dorosłych. Park podzielony jest na kilka stref, wśród których koniecznie należy wymienić Bajkolandię. To tutaj najmłodsi mogą spotkać ulubione postaci z bajek. W strefie familijnej mogą bawić się całe rodziny, a na śmiałków czeka strefa ekstremalna. Dawka adrenaliny na Dzień Dziecka gwarantowana!

Magiczne Ogrody

Twoja dziecko uwielbia niesamowity świat baśni? Kolejne miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić, to Magiczne Ogrody w Janowcu. Miejsce zostało wyróżnione Certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 roku i nadal zachwyca swoim urokiem. Z pewnością to jedna z największych atrakcji Lubelszczyzny. Inspiracją do stworzenia tego tematycznego parku rozrywki były baśnie. Przygoda łączy się tu z naturą, a nauka z zabawą. Na najmłodszych czekają bajeczne krainy pełne niespotykanych istot, pięknych drzew, kwiatów i krzewów.  

Farma Iluzji

Twoja pociecha ma ochotę na niecodzienne przeżycia? Niezwykłe atrakcje na Dzień Dziecka oferuje Farma Iluzji w Mościskach. Park podzielony jest na kilka stref, dlatego każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. 

Na zwiedzających czekają atrakcję związane z iluzją, czyli główną atrakcją parku, w tym m.in. Latająca Chata Tajemnic (prawdopodobnie jedyny na świecie budynek o takiej konstrukcji!), Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Bajkowy Pałac Cieni czy Lewitujący Kran. A to tylko niektóre z atrakcji. Koniecznie przejdźcie się Ścieżką Złudzeń i odwiedźcie Ogródek Olbrzyma.

Park trampolin

Parki rozrywki, w których z pewnością nie można się nudzić, to parki trampolin. Poza strefą do skakania miejsca tego typu oferują również inne aktywności – zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód oraz baseny wypełnione kolorowymi gąbkami. Jeśli nie wiesz, gdzie spędzić Dzień Dziecka, to taką atrakcję znajdziesz w wielu większych miastach w Polsce.

Park dinozaurów

Twoje dziecko interesują prehistoryczne gady? Zabierz je do parku dinozaurów, w którym mali odkrywcy mogą podziwiać niezwykłe stwory naturalnej wielkości. Jednym z takich miejsc jest Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

2. Aquapark

A może Twoje szkraby uwielbiają pluskać się w wodzie? Świetnym pomysłem będzie wycieczka do jednego z aquaparków. Należącym do najciekawszych jest Aquapark w Redzie, w którym można spotkać prawdziwe rekiny! To tutaj skorzystać można z unikalnej zjeżdżalni. Podczas zjazdu podświetlonym tunelem można podziwiać drapieżne ryby, które z pewnością robią ogromne wrażenie, nie tylko na najmłodszych. 

Wśród atrakcji aquaparku znajdują się specjalnie przygotowane baseny dla dużych i małych. To świetne miejsce, do którego warto się wybrać z okazji Dnia Dziecka. Będą się tutaj świetnie bawić całe rodziny!

3. Ogród zoologiczny

Pasją Twojego dziecka są zwierzęta? Koniecznie wybierzcie się do ogrodu zoologicznego. Szczególnie warte uwagi jest wrocławskie zoo, w którym znajduje się Afrykarium. To pierwsze oceanarium w kraju, w którym podziwiać można kilka tysięcy zwierząt. Są to zarówno niespotykane ryby, jak i inne niezwykłe zwierzęta, takie jak hipopotamy, krokodyle i pingwiny. To gratka nie tylko dla miłośników Afryki, ale wszystkich, którzy chcą choć na chwilę przenieść się w egzotyczne rejony.

Atrakcje na Dzień Dziecka - Afrykarium we Wrocławiu

4. Centrum nauki

Jeśli chcesz spędzić czas kreatywnie i połączyć przyjemne z pożytecznym, wybierzcie się do jednego z miejsc, które łączą naukę z zabawą. Najbardziej znanym miejscem tego typu jest z pewnością Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w którym na najmłodszych czekają eksperymenty chemiczne, fizyczne i biologiczne wykonywane pod okiem najlepszych specjalistów. Na odwiedzających czekają również interesujące wystawy (stałe i czasowe).

5. Zorganizowana impreza

A może Twoja pociecha woli spędzić Dzień Dziecka na sportowo lub wybrać się na imprezę? Sprawdź atrakcje, jakie tego dnia organizowane są w Twoim mieście. Z pewnością na najmłodszych czekają specjalnie przygotowane wydarzenia, w tym koncerty, przedstawienia, festyny czy rozgrywki sportowe.

Nie zapomnij również o nawet niewielkim prezencie! Sprawdź, co kupić na Dzień Dziecka

Opracowanie:
Karolina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży