Materiał Partnera

Gdzie najlepiej wybrać się na urlop wypoczynkowy? Wypoczynek nad morzem

Gdzie najlepiej wybrać się na urlop wypoczynkowy? Wypoczynek nad morzem

Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim to nie tylko kwestia urlopowego patriotyzmu - Bałtyk oferuje możliwość skorzystania z wielu atrakcji, latem piękną pogodę i przyjemnie chłodną wodę, a także bogate w jod morskie powietrze, które wpływa szczególnie dobrze na osoby chorowite, alergików oraz astmatyków. Wśród wielu nadmorskich kurortów na szczególną uwagę zasługuje Jurata, która położona jest w atrakcyjnej lokalizacji.

Jurata - opis miejsca

Jurata jest znanym kurortem wypoczynkowym z letnim kąpieliskiem morskim, jest to osada, która dawniej była częścią Jastarni. Jurata położona jest w województwie pomorskim, powiecie puckim, we wschodniej części Jastarni. Osada ta znajduje się na Mierzei Helskiej. Jako nadmorski kurort Jurata zaczęła zyskiwać na popularności w dwudziestoleciu międzywojennym. Jurata w krótkim czasie stała się prestiżowym miejscem wypoczynkowym, w którym swego czasu odpoczywały takie sławy jak Eugeniusz Bodo, Jadwiga Smosarska, Wojciech Kossak, Jan Kiepura, Tola Mankiewiczówna. W latach 70. wybudowano tam długie na 300 metrów molo spacerowe, powstało wiele ośrodków wypoczynkowych zakładowych.

Jak mówią nam właściciele apartamentów Villa Natalia, obecnie w Juracie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brak tutaj luksusowych hoteli i prestiżowych restauracji, jak i wygodnych pensjonatów położonych blisko morza.

Atrakcje Juraty

Wypoczynek w  Juracie to z pewnością doskonały wybór dla osób, które marzą o słodkim leniuchowaniu, jak i dla osób szukających dobrej bazy wypadowej do zwiedzania nabrzeża. Rozległa, piaszczysta plaża jest miejscem, w którym można spędzić cały dzień - znajdują się na niej liczne punkty restauracyjne, a miejsce starczy dla każdego. Miłośnicy kitesurfingu oraz windsurfingu chętnie wybierają mniejszą plażę położoną nad zatoką Pucką - charakteryzuje się ona płytkimi wodami zatoki, doskonałymi do uprawiania tych sportów.

Podczas wakacji w Juracie nie sposób nie wybrać się na molo! Położone jest ono przy ulicy Fr. P. Stefański 5. Z mola podziwiać można całą panoramę Zatoki Puckiej, a także usiąść na jednej z wielu ławeczek. W Juracie znajduje się także wieża widokowa, na którą wstęp jest bezpłatny, a doskonale widać z niej całą okolicę. Wieża położona jest na ul. Świętopełka 3, odwiedzać można ją przez cały dzień. Przebywając w tej miejscowości koniecznie trzeba zobaczyć też Pomnik Juraty, który położony jest na ul. Międzymorze, a jego odsłonięcie odbyło się w 75. rocznicę powstania uzdrowiska. To nie wszystkie atrakcje Juraty - znaleźć tam można wiele ekscytujących doznań, wybrać się do parku linowego lub korzystać z jednej z wielu ścieżek rowerowych. 

Opracowanie:
Jurata, Świętopełka 15
tel. 602 171 749
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz