Artykuł sponsorowany

Gdzie najlepiej szukać tanich podręczników szkolnych?

Gdzie najlepiej szukać tanich podręczników szkolnych?

Dzięki rządowym dotacjom celowym rodzice uczniów publicznych szkół podstawowych nie muszą martwić się zakupem podręczników. Większość z nich uczniom zapewnia szkoła. Podręczniki do przedmiotów obowiązkowych są zamawiane do biblioteki szkolnej i udostępniane dzieciom na czas nauki w danej klasie. Dotacje nie obejmują podręczników do przedmiotów nieobowiązkowych i drugiego języka obcego. Nie są przyznawane na podręczniki do szkół ponadpodstawowych.

Jakie podręczniki trzeba kupić?

Jak wspomnieliśmy już we wstępie podręczniki do większości przedmiotów nauczanych w podstawówkach są udostępniane uczniom bezpłatnie. Po zakończeniu roku szkolnego uczniowie zwracają je do biblioteki, by z książek mogły korzystać kolejne roczniki. Z dotacji celowych finansowane są podręczniki do języka polskiego, matematyki i pozostałych przedmiotów, ujętych w podstawie programowej jako obowiązkowe. Natomiast z własnej kieszeni rodzice muszą pokryć zakup katechizmów lub podręczników do etyki oraz materiałów do nauki drugiego języka obcego, który wchodzi w VII klasie.

Zakup podręczników dla dziecka, które uczy się w szkole podstawowej, obecnie nie jest już bardzo dużym obciążeniem finansowym dla rodziców. Z poważniejszymi wydatkami trzeba liczyć się, gdy dziecko idzie do szkoły ponadpodstawowej. Podręczniki do liceów ogólnokształcących nie są jeszcze najdroższe. Natomiast zakup książek do przedmiotów technicznych i zawodowych to już spory wydatek. Dlatego warto rozejrzeć się za używanymi podręcznikami, które bywają o połowę tańsze.

Gdzie kupić tanie podręczniki?

Na pewno nie w księgarni. Najwyższe ceny mają księgarnie stacjonarne, trochę taniej bywa księgarniach internetowych – wciąż jednak mówimy o nowych książkach z wydawnictwa, co oznacza, że sprzedawca po prostu nie może pozwolić sobie na zejście z ceny poniżej poziomu opłacalności. Używanych, a więc tanich podręczników najlepiej szukać w antykwariatach.

Dla mieszkańców dużych miast odwiedziny w skupie podręczników szkolnych nie są szczególnie kłopotliwe, chociaż skompletowanie wszystkich potrzebnych książek w jednym punkcie raczej nie wchodzi w grę. Dla uczniów i rodziców mieszkających poza miastem poszukiwania tanich książek w stacjonarnych antykwariatach wiążą się z koniecznością odbywania kłopotliwych wycieczek. Obecnie istnieje jednak znacznie wygodniejsza alternatywa w postaci internetowych skupów podręczników szkolnych.

Chcesz szybko zamówić wszystkie podręczniki tanio, w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu? Skorzystaj z oferty antykwariatu online mobilnepodreczniki.pl. Skup internetowy swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, dzięki czemu jego oferta jest bardzo rozbudowana i różnorodna. Klienci mogą w nim dostać książki potrzebne na każdym etapie nauczania, w tym również rzadkie podręczniki akademickie i branżowe. Co ważne, w większości są to książki używane, a więc dużo tańsze od nowych. Żeby zrobić zakupy, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Transakcje realizowane są online, a paczkę z książkami na miejsce dostarcza kurier.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz