Materiał Partnera

Gdzie kupić rozdzielnicę niskiego napięcia?

Gdzie kupić rozdzielnicę niskiego napięcia?

Rozdzielnica niskiego napięcia to zespół urządzeń elektroenergetycznych, służących do rozdziału energii elektrycznej, a także łączących i zabezpieczających obwody zasilające i odbiorcze. Bezpieczeństwo ich eksploatacji uzależnione jest od stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, jak również od oprogramowania wspomagającego ich działanie. Przy projektowaniu i produkcji rozdzielnic niskiego napięcia należy przestrzegać właściwych przepisów i norm.

Najważniejsze zagadnienia dotyczące instalacji rozdzielnicy niskiego napięcia

Zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowiedzialność za działanie rozdzielnicy nn ponoszą uczestnicy procesu jej powstawania. Są nimi projektant rozdzielnicy, producent systemu rozdzielnicy, a także producent zestawu rozdzielnicy, czyli prefabrykator rozdzielnicy. Za uczestnika procesu uznawany jest też użytkownik, który będzie rozdzielnicę obsługiwać, bądź użytkować, choć zwykle powiązany jest on z projektantem. Do obowiązków użytkownika lub projektanta rozdzielnicy jest opisanie parametrów zewnętrznych, na podstawie których dobierane jest jej wyposażenie. Zwłaszcza należy podać czy rozdzielnica będzie użytkowana w warunkach przemysłowych, czy standardowych, na zewnątrz, czy w pomieszczeniu, a jeśli w pomieszczeniu, to czy w wydzielonym, zamkniętym pomieszczeniu, czy w dużej hali. Ponadto należy określić wszelkie nietypowe oddziaływania, a także zakres temperatur i wilgotności otoczenia. Kupując rozdzielnicę w sklepie elektrycznym Elhurt mamy pewność, że urządzenie to będzie bezpieczne dla obsługi i personelu w czasie użytkowania, jak i w trakcie konserwacji rozdzielnicy. Wszystkie urządzenia elektryczne tam dostępne są ergonomiczne, łatwe w obsłudze i serwisowaniu, niezawodne. Rozdzielnice o modułowej konstrukcji zarówno w zakresie komponentów elektrycznych, jak i mechanicznych są łatwe w montażu, jak i nie sprawiają problemów przy modyfikacji, przebudowie czy rozbudowie zgodnie z potrzebami.

Zastosowanie aparatury elektrotechnicznej

Urządzenia elektrotechniczne muszą spełniać odpowiednie normy, by dać użytkownikom pewność, że będą bezpieczne, a także, że ich praca będzie efektywna. Istotne jest zastosowanie odpowiedniego okablowania, a także systemów prowadzenia kabli i przewodów, które można kupić w dobrze zaopatrzonej hurtowni elektrycznej. Różnego rodzaju aparatura i osprzęt elektrotechniczny umożliwia stworzenie rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają kompaktowość urządzeń, a co za tym idzie optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Oprogramowanie rozdzielnic ułatwia ich zintegrowanie z innymi systemami elektrotechnicznymi w zakładzie, oraz rekonfigurację w trakcie pracy urządzenia, przy zachowaniu ciągłości zasilania odpływów.

Opracowanie:
Dzierżoniów, Strumykowa 2
tel. 74 831 86 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz