Materiał Partnera

Gdzie kupić piankę tapicerską i jednocześnie zadbać o ekologię?

Gdzie kupić piankę tapicerską i jednocześnie zadbać o ekologię?

Poszukujesz pianki tapicerskiej, która spełni Twoje oczekiwania? Zastanawiasz się nad tym jakie pytania zadać sprzedawcy, ponieważ nie jesteś pewny właściwego wyboru? W życiu codziennym dbasz o ekologię? Dzięki propozycji Hurtowni Tapicerskiej Trend TJ, kupisz odpowiednią gąbkę tapicerską i zadbasz o środowisko naturalne. Myślisz, że to egzotyczne połączenie? Sprawdź i przekonaj się sam.

Jak dobrać piankę tapicerską na miarę Twoich potrzeb?

Na rynku można znaleźć bogatą ofertę pianek tapicerskich niezbędnych zarówno do produkcji jak i renowacji mebli tapicerowanych. Pianki poliuretanowe  występują w różnej gęstości. Im niższa gęstość, tym pianka jest bardziej miękka. Te o niskiej gęstości (T14, T18, T20) charakteryzują się minimalną wytrzymałością, dlatego najlepiej wykorzystać je do wykonania elementów, o które nie będziemy się opierać, np. wezgłowia dekoracyjne, boki mebli, zagłówki. Pianka T25 to również produkt o niewielkiej gęstości 25kg/m3 i podatny na odkształcenia, jednak często wykorzystuje się ją do produkcji tanich mebli. Z tej gąbki możemy zrobić oparcie, boki mebli, zagłówek, czy też wykorzystać ją jako matę dezynfekcyjną lub wierzchnią warstwę zmiękczającą do materaca. Znalazła zastosowanie także jako materacyk dla niemowląt. Pianka T30 to uniwersalna gąbka tapicerska, popularna w produkcji średniej klasy mebli. Stanowi dobry wybór dla kanap, mebli ogrodowych, siedzisk, legowisk dla zwierząt… Z kolei gąbka tapicerska T35 przeznaczona jest do wysokiej klasy mebli tapicerowanych oraz mat dezynfekcyjnych. Pianka tapicerska T40 twarda gąbka o wysokiej jakości i gęstości, które gwarantują dłuższy czas eksploatacji. To idealny materiał do wykonania twardszych siedzisk, oparć meblowych, puf, krzeseł, foteli (w tym samochodowych), materacy ortopedycznych (także dla psów), zabawowych mat dziecięcych… Swoją rolę spełni również w przestrzeni użyteczności publicznej.

Kolejnym ważnym parametrem jest sztywność pianki. Sztywność określa siłę z jaką pianka broni się przed naciskiem. Warto również zastanowić się nad doborem odpowiedniej grubości. I tak np.:

  • siedzisko, oparcie fotela 3-7 cm
  • oparcie krzesła – 2-3 cm
  • siedzisko krzesła – 3-6 cm
  • materac, sofa, kanapa – 10 -15cm.

Pianka tapicerska i ekologia – zgrany duet

Przedsiębiorstwo Trend TJ od wielu lat prężnie działa w branży e-commerce. Podobnie jak tysiące sprzedawców na całym świecie, firma wysyła znaczące ilości paczek. Każda z przesyłek, nim dotrze do rąk swojego odbiorcy, musi pokonać długą podróż różnymi środkami transportu, które emitują pokaźne ilości CO2.

Niestety ten gaz stopniowo niszczy naszą planetę. Poszukując proekologicznych rozwiązań, Hurtownia Tapicerska Trend TJ postawiła na Ekopack. Dzięki specjalnej metodzie pakowania, pianka tapicerska jest spłaszczana, a następnie zwijana i owijana w folię pochodzącą z recyklingu. Tak przygotowany produkt zostaje zapakowany do kartonu wytworzonego z makulatury, po czym trafia w ręce kuriera. Ten sposób przygotowania pianki do wysyłki, pozwala przetransportować cztery razy więcej paczek jednym transportem.

Wybierz piankę oznaczoną certyfikatem Ekopack i dołącz do ekologicznego TRENDU.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz