Materiał Partnera

Gdzie kupić bądź wycenić antyki i dzieła sztuki?

Gdzie kupić bądź wycenić antyki i dzieła sztuki?

Zdarza się czasami, że wchodzimy w posiadanie przedmiotu, który uważamy za drogocenny antyk. Znalezione na strychu obrazy czy figurki mogą być dziełami sztuki znanego artysty, jednak aby sprawdzić wartość tych przedmiotów, należy poddać je wycenie. Zajmują się tym profesjonaliści pracujący w najlepszych antykwariatach skupujących właśnie antyki i wyroby artystyczne. Kiedy warto się do nich udać?

Kupno i sprzedaż antyków

Antykwariat z antykami to wyjątkowe miejsce, w którym możemy nie tylko sprzedać posiadany przez nas antyk, ale też nabyć niezwykle ciekawe przedmioty. Najcenniejsze z nich wystawiane są na specjalnych aukcjach prowadzonych właśnie przez tego typu miejsca. W momencie gdy chcemy zostawić obiekt do sprzedaży komisowej lub aukcyjnej, należy liczyć się z tym, że na miejscu zostanie poddany on fachowej ocenie profesjonalnego rzeczoznawcy. Bazując na swojej ogromnej wiedzy oraz doświadczeniu, umie on ocenić przede wszystkim autentyczność danej rzeczy lub wyrobu artystycznego, ale też – m.in. na podstawie stanu – określić jego wartość. Warto wiedzieć, że wycena jest dokonywana jedynie wtedy, gdy obiekt zostanie przyjęty do sprzedaży komisowej lub aukcyjnej. W taki sposób już od ponad 60 lat działają Salony Firmy Desa, zatrudniające jedynie najlepszych rzeczoznawców. Do takiego miejsca możemy udać się niekoniecznie jedynie z zamiarem sprzedaży przedmiotu, który w naszej opinii jest drogocenny. To też świetny punkt dla kolekcjonerów pragnących wzbogacić swoje zbiory.

Ogromny wybór antyków i wyrobów artystycznych

Najlepsze antykwariaty z antykami oferują szeroki asortyment, który pozwala na wyszukanie interesujących nas rzadkich, wartościowych (z różnych względów) przedmiotów. Sporą popularnością cieszą się, rzecz jasna, obrazy i rzeźby. Zainteresowanie wzbudza również biżuteria. Kolczyki, naszyjniki czy pierścionki z długą historią to bardzo atrakcyjne przedmioty, które zyskują uznanie wśród najbardziej wymagających kolekcjonerów. Jeśli jednak bardziej fascynuje nas nieszablonowa ceramika, także możemy liczyć na ciekawe znalezisko. Dobry sklep z antykami będzie miał w swojej ofercie z pewnością wiele wyrobów m.in. z porcelany. Znajdziemy w nim też różne inne rzeczy – prawie stuletnia lalka czy wykonana z bursztynu cygarniczka zrobi wrażenie na każdym miłośniku wyjątkowych przedmiotów. Niezwykłość tego typu miejsc polega nie tylko na jego unikatowym asortymencie czy możliwości dokonania wyceny antyków i dzieł sztuki. Warto je odwiedzać chociażby ze względu na panujący w nich klimat. Antykwariaty zdecydowanie mają duszę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz