Materiał Partnera

Gdy potrzebne nam wsparcie adwokata, czyli profesjonalna pomoc prawna

Gdy potrzebne nam wsparcie adwokata, czyli profesjonalna pomoc prawna

Niestety okazuje się, że statystycznie rośnie ilość rozwodów i coraz więcej par decyduje się na definitywne zakończenie małżeństwa. W związku z tym niezbędna jest rozprawa w sądzie. Sprawy rozwodowe obejmują nie tylko samo formalne zakończenie małżeństwa, ale również podział majątku, czy kwestie opieki nad dziećmi. Wówczas dla wielu osób niezastąpiony okazuje się adwokat, który będzie reprezentował nasze interesy przed sądem i pomoże nam w możliwie jak najszybszym zakończeniu tej mimo wszystko wiążącej się z silnymi emocjami batalii. Załatwienie takich spraw z najbliższą dotąd osobą bywa bardzo trudne, dlatego pomoc prawnika bywa nieoceniona. Jednocześnie z jego pomocą możemy dokładnie poznać swoje prawa i obowiązki.

Sprawy majątkowe

Jeśli chodzi o sprawy majątkowe to pojawiają się one często właśnie w kontekście rozwodów i konieczności podziału wspólnoty pomiędzy dwie osoby, które decydują się na przerwanie swojego wspólnego życia. W tej kwestii często pojawia się wiele niejasności, szczególnie jeśli obojgu zależy na uzyskaniu tych samych rzeczy. Niestety często konieczne jest porozumienie i wypracowanie odpowiedniego kompromisu, tak, aby każde z byłych małżonków mogło rozpocząć nowe życie, bez wiecznych spotkań w sądzie. Z pewnością właśnie prawnik będzie osobą, która skutecznie pomoże w rozwiązaniu takich sytuacji spornych i znalezieniu najlepszego rozwiązania.

Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe również dotyczą zakresu prawa rodzinnego. Mogą się wiązać ze sporem o majątek po zmarłym członku rodziny, z koniecznością odrzucenia spadku czy też z uzyskaniem zachowku po rodzicu od rodzeństwa. Zwykle kancelaria adwokacka, która zajmuje się rozwodami prowadzi również sprawy spadkowe. Ich rozwiązanie rodzi w stronach wiele emocji i nie zawsze są one proste. W przypadku odrzucenia spadku do sądu rodzinnego udajemy się jeśli chcemy odrzucić go w imieniu dzieci, gdyż potrzebujemy od niego odpowiedniej zgody.

Niezależnie od tego z jaką sprawa udajemy się do sądu, wsparcie udzielone przez prawnika, i jego odpowiednie przygotowanie do rozprawy jest dla nas bardzo cenne. Przede wszystkim zmniejsza się ilość stresu, na jaką jesteśmy narażeni. Możemy jednak dowiedzieć się również jak wygląda taka rozprawa, jeśli nigdy w takiej nie uczestniczyliśmy i poczuć się nieco pewniej.

Opracowanie:
Wrocław, pl. Legionów 6 lok. 1
tel. 71 341 14 89
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz