Materiał Partnera

Garaż murowany z bramą uchylną? A może garaż powlekany wolnostojący?

Garaż murowany z bramą uchylną? A może garaż powlekany wolnostojący?

Budując dom jednorodzinny musimy zastanowić się, czy w projekcie budynku uwzględnić również przestrzeń garażową. Ona wiąże się wielokrotnie z innym, ciekawym wyglądem domu, ale i także z większymi kosztami. Jeśli jednak chcemy zrezygnować z takiego rozwiązania, powinniśmy przemyśleć opcję alternatywną. Czy wiata będzie idealna? A może lepiej postawić na garaż powlekany wolnostojący… W tym artykule poznasz dwa rozwiązania, które warto również rozważać z perspektywy doboru odpowiedniej bramy!

Garaż z bramą uchylną

Garaże „wbudowane” w dom to przede wszystkim komfort użytkowy, a także dodatkowe miejsce gospodarcze. Wielokrotnie można mówić również o podwyższonej estetyce, której nie zaburza postawiony obok garaż blaszany. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na opcję garażu pod zabudowę, powinniśmy również wybrać odpowiednią bramę. Tutaj możemy napotkać się z różnymi problemami, a także niebywałą rynkową różnorodnością. Starając się jednak wyselekcjonować najlepsze konstrukcje, przy jednocześnie najniższych z możliwych cenach, wybór powinien paść na bramy uchylne.

Produkowane są one z ocynkowanych kształtowników z wierzchnią strukturą wykonaną z blachy stalowej – unikaj tych aluminiowych. Najlepsi producenci zapewniają przy tym odmienność zarówno wzorniczą, jak i kolorystyczną. Uchylne bramy mogą zatem z powodzeniem zharmonizować się z bryłą oraz wykończeniem domu w stylu klasycznym, awangardowym, industrialnym, czy też skandynawskim. Najważniejsze jest jednak zawracanie uwagi na parametry techniczne, w tym systemy pozwalające na ruch bramą. Idealne dla klientów indywidualnych będą konstrukcje FUTURO i GARSTA (marka LEGBUD GARGULA), które są wytrzymałe na promieniowanie UV, blaknięcie, uszkodzenia mechaniczne w tym zarysowania, oraz na różne warunki pogodowe. Bramy te mogą być również przystosowane do systemy zautomatyzowanego, a ich ochrona antywłamaniowa jest na dobrym dla domostw indywidualnych poziomie!

Jeśli jesteś zatem zainteresowany kupnem bramy uchylnej pamiętaj, że istotne jest dostosowanie jej wymiarów dla Twojego garażu. Tym oraz profesjonalnymi wycenami, sprzedażą, a później montażem, zajmują się specjaliści firmy SPEDGAR, którzy oferują również drugą omawianą opcję – garaże powlekane wolnostojące.

Garaże powlekane wolnostojące

Inwestycja w wolnostojący garaż powlekany, to w porównaniu z konstrukcją murowaną znaczna optymalizacja kosztów. Coraz częściej jest ona jednak wybierana nie tylko ze względów finansowych, ale i estetycznych. Nie każdy marzy bowiem o domu z garażem. Dzisiaj, zwłaszcza w budownictwie nowoczesnym, bryły obiektów mieszkalnych, nie przewidują miejsc dla samochodów, które należy na działce dodatkowo, odpowiednio wygospodarować. Tu należy obalić również drugi mit. Mowa o krążących opiniach o nieatrakcyjnym wyglądzie blaszaków. Niestety pogląd ten zakorzenił się wśród klientów, przede wszystkim na wzgląd konstrukcji produkowanych masowo w pierwszej dekadzie XXI wieku. Dzisiaj producenci idąc jednak szlakami nowoczesnego designu oraz wysokiej jakości, tworzą garaże powlekane wolnostojące w bardziej atrakcyjnych formach. Wielokrotnie nawiązują one stylem do porządku skandynawskiego, gdzie poszycie przypomina niemalże wysokiej klasy drewno.

Jeśli chodzi zaś o konstrukcję, tego typu garaże powlekane  tworzone są szkieletowo z kształtowników stalowych zamkniętych ocynkowanych, wypełnianych blachą trapezową oraz malowane proszkowo obustronnie. Podkreślić przy tym należy również to, że tego typu garaże posiadają bramy uchylne, a cała wolnostojąca budowlana jest odporna na korozję. Wytrzymuje ona również silne wiatry, upały, uderzenia kamieni, czy mrozy, przez lata zachowując wysokie własności termiczne i wygłuszenie akustyczne, oraz intensywny kolor!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz