Materiał Partnera

Galwanizacja.

Galwanizacja.

Galwanizacja jest sposobem na korozję. Polega na nakładaniu powłok ochronnych na wyroby metalowe, niklowaniu, cynkowaniu, chromowaniu i pasywacji stali nierdzewnej. WSK „PZL-KALISZ” S. A. ul. Częstochowska 140 specjalizuje się w usługach w zakresie cynkowania przedmiotów stalowych, nanoszenia powłok galwanicznych oraz hartowania stali. Zabezpiecza też detale przed korozją. Stosuje nowoczesne metody galwanizacji i pasywacji. W ofercie jest obróbka skrawaniem, ołowiowanie, mosiądzowanie, trawienie stali, aluminium i stopów miedzi, pokrycia lakiernicze oraz klejenie i konserwacja.

Technologia.

Technologia galwanizacji jest stosowana od dawna. Wykorzystuje ona właściwości metali i procesy elektrochemiczne. Proces galwanizacji przeprowadzany jest w wannie, która jest wypełniona elektrolitem. Do niej są wkładane przedmioty i poddawane obróbce. W procesie galwanizacji tworzy się antykorozyjne powłoki ochronne na innych metalach. Najczęściej stosuje się chrom, gdyż jest wyjątkowo odporny na korozję. W procesie galwanizacji udział bierze elektroda. Etapem tworzenia powłok anodowych jest np. cynkowanie stali. Natomiast powłoki katodowe mają potencjał wyższy od chronionego materiału. Po ich uszkodzeniu korozja wchodzi od spodu. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wykonywanie grubych pokryć.

Przemysł lotniczy i motoryzacyjny.

Przedsiębiorstwo zajmujące się galwanizacją jest godne zaufania. Specjalizująca się w tych usługach firma, jest znanym producentem silników do samolotów oraz podzespołów dla przemysłu lotniczego. Posiada nowoczesne maszyny i urządzenia, które umożliwiają stosowanie procesów technologicznych i obróbczych na światowym poziomie. Zajmuje się ponadto produkcją wyrobów, usługami przemysłowymi jak: obróbką skrawaniem, plastyczną, cieplną i chemiczną. Spełnia wymagania jakościowe oraz bezpieczeństwa w wytwarzanych wyrobach.

Produkty i usługi.

Przedsiębiorstwo znane jest w branży lotniczej. Ich główną grupą wytwarzanych wyrobów i świadczonych usług są:

  • usługi przemysłowe w zakresie obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej,

  • tłokowe silniki lotnicze w układzie gwiazdowym cylindrów,

  • naprawy główne produkowanych silników,  

  • zespoły, podzespoły i części do silników lotniczych,

  • wyroby do silników lotniczych przepływowych: korpusy cienkościenne i sprężarki, pierścienie uszczelniające, reduktory itp.;  

  • wyroby do silników wysokoprężnych: wały korbowe, korbowody główne i boczne; sworznie, korpusy, wirniki, dyfuzory do turbosprężarek, pompy oleju zębate, korpusy skrzyń przekładniowych i pomp, koła zębate oraz części rozrządu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz