Materiał Partnera

Galanteria myśliwska dla prawdziwych łowczych

Galanteria myśliwska dla prawdziwych łowczych

Trudno jest wyobrazić sobie myśliwego bez sprzętu łowieckiego. Najczęściej myślimy wtedy o broni, jednak wizerunek łowczego nie kończy się tylko na niej. Znajdziemy w jego wyposażeniu także na przykład latarkę, nóż czy lornetkę. Ważny jest też kamuflaż, plecak czy wysokie buty. Nie dostrzegamy zwykle bardziej subtelnych elementów kultury łowieckiej, które są równie niezbędne, a mają często wartość sentymentalną, kolekcjonerską czy dopełniają wizerunek.

Breloki myśliwskie dla pasjonatów

Myślistwo to pasja. Wielu z uprawiających tę szlachetną sztukę ludzi poświęca na jej doskonalenie wiele czasu. Doskonałym tego dowodem są posiadane przez nich elementy galanterii łowieckiej, które lubią nosić na co dzień. Przykładem takich elementów są na przykład breloki myśliwskie oferowane przez firmę Aleksandra Gzyl Producent galanterii łowieckiej, akcesoria myśliwskie, medale. Są jedyne w swoim rodzaju, od razu podkreślają przynależność ich posiadacza do elitarnego grona myśliwych. Przypięcie breloka do kluczy pozwala na przypominanie o pasji niezależnie od okoliczności, a chwile przeżyte podczas polowania mogą powrócić dzięki niemu ze zdwojoną siłą

Elementy galanterii myśliwskiej – krawatniki, odznaki, medale

Podobnie jest z tradycyjnie kojarzonymi z kulturą łowiecką krawatnikami występującym także pod inną nazwą – bolo myśliwskie. Myśliwy zakłada rzemienny i opatrzony kunsztowną spinką krawatnik do koszuli myśliwskiej – zupełnie tak, jak osoba odziana w garnitur zakłada elegancki krawat. Taka unikatowa, manualnie wykonana – najlepiej z poroża – biżuteria pozwala na podkreślenie uroczystej chwili przystąpienia do łowów. Jest ponadczasowa i z pewnością nie ulegnie uszkodzeniu przez całe lata –  znane są przypadki, gdzie spinki do krawatników były przekazywane z ojca na syna przez wiele pokoleń. Osobną kategorią noszonych przez myśliwych detali stanowią odznaki łowieckie oraz medale. Te ostatnie uzyskuje się zwykle w zawodach lub za specjalne zasługi, a przypięte do stroju myśliwskiego stanowią piękny wyróżnik ich posiadacza, jasno świadcząc o jego wysokich umiejętnościach. Znalezienie pięknego, ręcznie wykonanego odznaczenia myśliwskiego nie jest łatwe, ale zdecydowanie warto – większość kół łowieckich organizujących zawody zwraca na takie szczegóły bardzo dużą uwagę i ich członkowie z pewnością docenią projekt i jakość wykonania. Odznaczenie można jednak dostać nie tylko za zdolności, ale także wyjątkowego pecha – znane są na przykład medale dla Króla Pudlarzy, czyli osoby, która w trakcie polowania spudłowała najwięcej razy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz