Materiał Partnera

Gabinet neurologiczny Barbary Achtelik-Frolik – kiedy należy zgłosić się z dzieckiem do neurologa?

Gabinet neurologiczny Barbary Achtelik-Frolik – kiedy należy zgłosić się z dzieckiem do neurologa?

Neurolodzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego. Lekarz neurolog szczegółowo analizuje stan układu nerwowego pacjenta, obserwuje reakcje jego ciała na różne bodźce, a także wykorzystuje w diagnostyce badania obrazowe, jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Godnym polecenia neurologiem dziecięcym jest Barbara Achtelik-Frolik, która prowadzi swój gabinet w Suchej Beskidzkiej.

Gabinet neurologiczny w Suchej Beskidzkiej – zakres usług

Lek. med. Barbara Achtelik-Frolik specjalizuje się w neurologii dziecięcej. Swój gabinet prowadzi w Suchej Beskidzkiej w woj. małopolskim od 2001 roku. Na co dzień zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem problemów neurologicznych u najmłodszych pacjentów, a także udzielaniem porad rodzicom w zakresie prawidłowego rozwoju dzieci. Wizyty przebiegają w miłej i bezstresowej atmosferze, a każdy mały pacjent traktowany jest indywidualnie oraz z dużą dozą cierpliwości.

W gabinecie otrzymamy profesjonalną pomoc z zakresu neurologii, dotyczącą m.in. sposobów radzenia sobie z nawracającymi bólami głowy, wspierania rozwoju dzieci z porażeniem mózgowym, leczenia padaczki, a także metod pracy z dzieckiem cierpiącym na nadpobudliwość psychoruchową.

Kiedy należy zgłosić się z dzieckiem do neurologa?

Gdy zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w rozwoju naszego dziecka, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u neurologa. U bardzo małych dzieci niepokojące powinny być dla nas trudności w ssaniu butelki czy piersi, a także problemy z zasypianiem i częste wybudzanie się ze snu. Wskazaniem do wizyty u neurologa są także problemy z napięciem mięśniowym. Gdy jest ono za niskie, dziecko nie chwyta zabawek lub nie manipuluje rączkami i nóżkami. Natomiast, gdy napięcie jest zbyt mocne, dzieci mają problem z rozprostowaniem kończyn. Powodem do odwiedzenia neurologa może być również opóźniony rozwój ruchowy, gdy dziecko dużo później niż rówieśnicy zaczyna siadać, raczkować czy chodzić, a także gdy ma problemy z utrzymaniem równowagi. Niepokojące powinny być również problemy z wymową, a także niska koncentracja i trudności w wyrażaniu emocji.

Opracowanie:
Sucha Beskidzka, Handlowa 1
tel. 609 046 216
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz