Materiał Partnera

Funkcjonalna kuchnia ozdobą domu, czyli jak wybrać meble kuchenne?

Funkcjonalna kuchnia ozdobą domu, czyli jak wybrać meble kuchenne?

Współczesna kuchnia to nie tylko pomieszczenie, w którym przygotowujemy posiłki. Obecnie to także miejsce spotkań domowników, a bardzo często kuchnia jest również połączona z jadalnią lub salonem, gdzie przyjmujemy gości. Dlatego też warto zadbać, aby była ona nie tylko funkcjonalna, ale także miała swój klimat, współgrający z całym domem lub mieszkaniem.

Wybieramy meble kuchenne

Bardzo często kuchnia nazywana jest „sercem domu”. Dlatego też planując jej wygląd i wyposażenie należy pamiętać, że funkcjonalność to jedno, ale w tym miejscu powinniśmy się przede wszystkim czuć dobrze i swobodnie. Ponieważ jest to inwestycja na lata, warto ją dokładnie przemyśleć. Pierwsze kryterium, jakim powinniśmy się kierować wybierając meble kuchenne, to wielkość naszej kuchni. Naturalnie im większa przestrzeń, tym łatwiej ją zagospodarować. Oczywiście dysponując odpowiednią powierzchnią możemy zaplanować tam także część jadalną. Gdy tę kwestię mamy już ustaloną, warto zastanowić się, jakie meble chcielibyśmy zobaczyć w naszej kuchni. Głównym elementem, na który zwracamy uwagę w takim przypadku, są fronty meblowe i blaty. Są one najbardziej widocznym fragmentem zabudowy. Fronty mogą być wykonane z różnego rodzaju płyt wiórowych laminowanych lub fornirowanych, MDF, a także z drewna oraz połączenia wymienionych materiałów ze szkłem. To fronty i blaty przede wszystkim tworzą styl naszej kuchni. Wybierając blaty warto pamiętać, że oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią także funkcję roboczą. Najczęściej wykonywane są one z laminatów, drewna, kamienia, konglomeratów lub kompozytów. Bez względu na to, czy wybierzemy gotowe zestawy czy zamówimy meble na wymiar, najważniejsza jest ich funkcjonalność i ergonomia. Szafki powinny być pojemne, tak by mogły pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria kuchenne, a jednocześnie warto skusić się na rozwiązania, które ułatwią dostęp do najdalszych zakamarków mebli, dzięki czemu nie będziemy mieć problemów z wyciągnięciem z szafki naczyń lub artykułów spożywczych. Pamiętając o tym warto zadbać o trwałe prowadnice, wkłady do szuflad, różnego rodzaju sortowniki, moduły cargo, suszarki do naczyń i kosze na śmieci. Odpowiednie połączenie wszystkich tych elementów sprawi, że nasza kuchnia stanie się miejscem przyjaznym i wygodnym.

Zamawiamy meble kuchenne

Poszukiwanie wymarzonych mebli kuchennych nie zawsze jest sprawą prostą. Warto w takim przypadku zdać się na firmę dysponującą doświadczeniem oraz świadczącą kompleksowy pakiet usług związanych z zabudową kuchenną. Taką firmą jest Bis-Meble, która swoją działalność od 1998 roku prowadzi w Skierniewicach i Grodzisku Mazowieckim. Oferują oni usługi związane z projektowaniem, produkcją, dostawą i montażem mebli kuchennych. Zakres ich działalności to także projektowanie i aranżacja wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Bis-Meble oferuje również projekt i wykonanie szaf wnękowych, pomysłowych i funkcjonalnych zabudów wnętrz, mebli biurowych i sklepowych, a także nadzór autorski na budowie oraz pełne wsparcie przy zakupie i doborze materiałów oraz elementów wykończeniowych, takich jak armatura, płytki, okładziny i dekoracje ścienne, podłogi, stolarka drzwiowa czy oświetlenie. Swoim klientom oferują wieloletnie doświadczenie, profesjonalne podejście na każdym etapie realizacji projektu oraz usługi wysokiej klasy specjalistów.

Biorąc pod uwagę mnogość rozwiązań i dostępność różnego rodzaju materiałów na rynku, to bez względu na to, czy mamy dużą kuchnię, czy też niewielką powierzchnię do zabudowy, każdy powinien znaleźć odpowiednie dla siebie meble kuchenne. Oczywiście ostateczna decyzja zależeć będzie od naszych upodobań i oczekiwań estetycznych. Warto jednak pamiętać, że taki zakup powinien być dobrze przemyślany, abyśmy mogli przez długie lata dobrze czuć się w naszej kuchni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz