Materiał Partnera

Funkcje współczesnych kserokopiarek

Funkcje współczesnych kserokopiarek

Kserokopiarki to urządzenia, które w dzisiejszych czasach wykorzystywane są w wielu firmach. Dzięki nim możliwe jest drukowanie, czy kserowanie dokumentów i innych papierów. Jednakże rozwój technologii sprawił, że urządzenia te również są coraz bardziej udoskonalane. W związku z tym producenci i sprzedawcy kserokopiarek oferują swoim klientom coraz to nowsze sprzęty. Jakie funkcje zawierają współczesne kserokopiarki?

Współczesne kserokopiarki – jakie posiadają funkcje?

Kserokopiarki to wielofunkcyjne urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie wielu prac biurowych. Podstawowe funkcje, które wykonuje nowoczesna kserokopiarka to między innymi drukowanie sieciowe, czy też automatyczne drukowanie dwustronne. Poza tym większość kserokopiarek posiada automatyczny dwustronny podajnik oryginałów oraz duży dotykowy wyświetlacz, dzięki któremu obsługa tego urządzenia jest znacznie prostsza i szybsza.

Jeśli takie funkcje nie są wystarczające na nasze potrzeby, wówczas powinniśmy poszukać kserokopiarek, które posiadają dodatkowe możliwości. Wielofunkcyjne kserokopiarki, które podłączone są do wewnętrznej sieci internetowej pozwalają użytkownikom m.in. na:

  • skanowanie bezpośrednio z poziomu kserokopiarki na wskazany adres e-mail lub do wybranego folderu,
  • wysyłanie skanów dokumentów w wielu różnorodnych formatach – JPEG, TIFF, PDF, czy też PDF/XPS,
  • wykonywanie usług opartych na chmurze,
  • drukowanie z urządzeń mobilnych, np. z systemem Android lub IOS.

Nowoczesne kserokopiarki, które znajdziemy choćby w ofercie firmy Eltropol, posiadają także inne przydatne usługi. Jedną z nich jest możliwość personalizacji urządzenia. W praktyce oznacza to, że możemy zaprogramować urządzenie zgodnie z naszymi potrzebami. Oznacza to, że danej osobie możemy całkowicie odebrać możliwość drukowania i kserowania w kolorze. Poza tym taka opcja pozwala na ustalenie limitów poszczególnym użytkownikom urządzenia, a także odebranie możliwości drukowania i kserowania danemu użytkownikowi, przez co ta osoba będzie mogła jedynie skanować dokumenty za pomocą kserokopiarki. Wspomniane rozwiązanie jest w szczególności korzystne, jeśli zauważymy, że któryś z pracowników naszej firmy nadmiernie korzysta z kserokopiarki w innych celach niż jego obowiązki.

Czym jest funkcja raportowania?

Niektóre kserokopiarki pracujące jako drukarki sieciowe, które podłączone są do wewnętrznej sieci posiadają funkcję raportowania. Funkcja ta umożliwia wysyłanie wiadomości bezpośrednio do serwisu. Wiadomości te związane są najczęściej z usterkami urządzenia lub informacjami o kończących się materiałach eksploatacyjnych. To rozwiązanie znacznie skraca czas reakcji serwisu. W praktyce oznacza to, że nie ma przestojów w pracy kserokopiarki, ponieważ zewnętrza firma została wcześniej poinformowana o problemach, w związku z czym miała wystarczającą ilość czasu na naprawę urządzenia lub uzupełnienie materiałów eksploatacyjnych.

Kupując urządzenia biurowe, takie jak kserokopiarka warto zwrócić uwagę na to, jakie funkcje posiada dane urządzenie.

Opracowanie:
Opole, pl. Piłsudskiego 15-17c
tel. 77 474 70 18
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz