Materiał Partnera

Fryzura w dobrym stylu – uczesz się modnie i z „głową”.

Fryzura w dobrym stylu – uczesz się modnie i z „głową”.

Właściwe uczesanie, wymodelowanie, podcięcie lub zmiana koloru włosów potrafi dodać uroku, poprawić humor i zatuszować mankamenty urody. Niemniej jednak dobór odpowiedniej dla nas fryzury to bardzo często niełatwa sprawa. Dlatego też nie warto ryzykować oraz eksperymentować na własnych włosach lecz zdać się na pomoc specjalisty, który pomoże nam wybrać uczesanie dopasowane do naszego stylu, charakteru oraz kształtu twarzy.   

Różne twarze, różne osoby, różne fryzury

Fryzura, obok stroju, to ta część stylizacji, która ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy, jak się czujemy, a także jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Na szczęście włosy mają to do siebie, że można z nimi zrobić praktycznie wszystko - długie skrócić, krótkie wydłużyć, jasne przyciemnić, ciemne rozjaśnić. Bez problemu wyprostujemy loki lub wręcz przeciwnie i skręcimy włosy proste. Niemniej jednak ogromny wpływ na to co zaoponuje nam dobry stylista, taki jak specjaliści z Salonu Fryzjerskiego Danuta z Łowicza, ma przede wszystkim kształt naszej twarzy, a niekiedy także rodzaj uroczystości lub okazji i miejsca, w który chcemy pokazać się w nowym uczesaniu. Jeśli chodzi o kształt naszej twarzy, to wśród fryzjerów za idealny uchodzi owal, który jest najbardziej uniwersalny, co oznacza, że praktycznie każda fryzura będzie wyglądać świetnie. W przypadku twarzy podłużnej nie ma potrzeby dodatkowego jej „wydłużania” długością włosów, a co za tym idzie świetnie sprawdzą się tu włosy sięgające linii brody, z prostą grzywką. Mogą być one falowane i kręcone nadające twarzy łagodniejszy wygląd. Nieco inaczej sprawa ma się gdy mamy twarz okrągłą. W tej sytuacji dążymy do jej wydłużenia, na przykład poprzez krótkie cieniowanie włosów. Najlepiej by odpowiednio dobrana fryzura miała proste cięcia i wiele zdecydowanych punktów. W przypadku gdy nasza twarz posiada mocno zarysowaną linię szczęki, a co za tym idzie ma kształt kwadratu, doskonałym rozwiązaniem, które zaproponuje nam dobry fryzjer, będą dłuższe włosy, najlepiej falowane, asymetryczne lub lekko rozwichrzone. Jeśli natomiast mamy szersze czoło i węższy podbródek czyli układ typowy dla twarzy trójkątnej, to doskonale sprawdzi się cieniowanie włosów w celu złagodzenia mocnego zarysu twarzy, przy zachowaniu średniej długości włosów.

Odpowiedni kolor uzupełnieniem fryzury

Piękna fryzura to nie tylko odpowiednio przycięte, wymodelowane lub uczesane włosy. To także właściwie przeprowadzone zabiegi koloryzujące, które mogą podkreślić naturalny odcień kosmyków włosów, wzbogacić je rozświetlającymi refleksami, a nawet diametralnie zmienić nasz wygląd. Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku strzyżenia lub modelowania, także i tu warto skorzystać z usług specjalistów dysponujących odpowiednimi produktami i niezbędnym doświadczeniem. Stylista dobierze odpowiednio nie tylko kolor, ale również składniki farby, właściwe dla naszego rodzaju włosów. Dodatkowo profesjonalne farby fryzjerskie są bardziej napigmentowane, dzięki czemu kolor trzyma się zdecydowanie dłużej, a odpowiednio wykonywane farbowanie nie niszczy włosów oraz nada im blask i piękny odcień. Jeżeli zaś mamy ochotę na drobniejsze zmiany w naszej fryzurze, warto zapytać fryzjera o pasemka lub baleyage (balejaż) na włosach, gdyż jest to świetna alternatywa dla tych osób, które nie chciałyby farbować całości swoich włosów. Obydwa te sposoby uczynią nasza fryzurę odrobinę szaloną i kreatywną. Ponadto pasma dodadzą jej połysku i sprawią, że nasz dotychczasowy odcień nieco się ożywi.

Zadbane włosy i dopasowana fryzura to bardzo ważny element naszego wizerunku, a co za tym idzie warto zrezygnować z amatorskich eksperymentów na swojej głowie.

Opracowanie:
Łowicz, Zduńska 11
tel. 46 830 00 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz