Materiał Partnera

Fryzura na ślub potrzebna od zaraz – jak wybrać salon fryzjerski?

Fryzura na ślub potrzebna od zaraz – jak wybrać salon fryzjerski?

Ślub i wesele jest jednym z tych wydarzeń w życiu kobiety, do których warto porządnie się przygotować. Nie chodzi tu o wybór lokalu na wesele, oprawy muzycznej czy tortu weselnego, tylko o uczesaniu na dzień śluby. Istotną rzeczą jest zatem wybór odpowiedniego stylisty do włosów i wybór idealnej fryzury ślubnej. Czym się kierować przy wyborze salonu?

W trakcie zaślubin przez praktycznie całą ceremonię zebrani goście, rodzice i świadkowie będą podziwiać krój twojej sukienki i upięcie ślubne.

Salon fryzjerski musi mieć doświadczenie i mieć dobre opinie

Ty jako główna bohaterka wieczoru, to jak wyglądała twoja postać, ocenisz dopiero oglądając zdjęcia i nagrania weselne. Abyś nie była rozczarowana, wybierz zaufany salon fryzjerski, który specjalizuje się nie tylko w tzw. uczesaniu okolicznościowym włosów, ale ma praktykę, popartą zdjęciami wykonywanych upięć ślubnych.

Ważne jest zatem nie tylko posiadanie w salonie fryzjerskim katalogów fryzur ślubnych, ale portfolio z realizacjami na żywo, czyli zdjęcia wykonanych przez daną fryzjerkę uczesań ślubnych. Przykładem salonu fryzjerskiego z bogatym portfolio jest U Pauli Salon fryzjerski Paulina Pilarczyk.

Zaufanie to podstawa. Jaką fryzurę wybrać do jakiej kreacji?

Nie trzeba oczywiście wspominać, że fryzjer-stylista, którego wybierzesz, musi wzbudzać twoje bezgraniczne zaufanie w kwestii doboru fryzury zgodnej zarówno z twoimi oczekiwaniami, jak i typem urody i ubiorem ślubnym. Nie każda bowiem fryzura ślubna będzie się prezentować równie pięknie na zdjęciu, co na żywo na modelce. Wybierając upięcie weselne, warto pamiętać, że:

  • Warkocze i różnego rodzaju plecionki – idealne dla sukni z dekoltem z cielistego tiulu i koronkowych „tatuaży” (tzw. illusion neckline). Warkocze są bardzo wytrzymałe i praktycznie bez używania lakierów, dobrze wykonane będą się trzymać przez całą noc. Warkocze mogą być zaplecione z tyłu lub z boku głowy, opadać na jedno ramię (idealne dla sukienek z dekoltem hiszpańskim), albo tworzyć swoistą plecioną koronę.
  • Upięcia w stylu boho, czyli naturalne, delikatnie falowane, rozpuszczone włosy. Sprawia, że Panna Młoda, będzie wyglądała świeżo, lekko i radośnie. Świetnie uzupełniają suknie z gorsetową górą.
  • Luźne i asymetryczne upięcia z boku głowy – nadający kobiecego uroku. Najlepiej sprawdzą się przy sukienkach z asymetrycznym dekoltem. Włosy mogą być zebrane w całości na bok , opadać na jedno ramię, podpięte nad uchem. Świetnie sprawdzą się z dodatkami kwiatowymi.
  • Ponadczasowe koki na czubku głowy dla fryzur z welonem – stworzone z myślą o  zabudowanych sukienkach, z dekoltem w kształcie łódki oraz ze stójką. Obecnie pożądane są koki upinane nisko w pozornym nieładzie, sprawdzą się dla sukienek z dekoltem hiszpańskim.
  • Krótkie włosy do ślubu można zaczesać asymetrycznie na bok, do góry, ozdobić fantazyjną spinką żywymi kwiatami, biżuterią.
Planowanie sposobu ułożenia włosów powinnyśmy zacząć  możliwie wcześnie pamiętając o wykonaniu uczesania ślubnego próbnego na podstawie zdjęcia sukienki.
Opracowanie:
Słupca, Tylna 15A
tel. 603 718 884
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz