Materiał Partnera

Fryzura dopasowana do kształtu twarzy – jak to zrobić?

Fryzura dopasowana do kształtu twarzy – jak to zrobić?

Włosy to istotny element naszego wyglądu, dlatego powinniśmy poświęcić nieco uwagi ich właściwej stylizacji. Na dobrą fryzurę składa się przede wszystkim cięcie oraz uczesanie, koloryzacja nie jest tu konieczna, a niekiedy wręcz niewskazana. Regularne wizyty w salonie fryzjerskim pozwolą nam utrzymać włosy w świetnej kondycji, ale jak znaleźć właściwą dla nas fryzurę? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Fryzura a kształt twarzy

Włosy stanowią swoistą ramę dla naszej twarzy i to do niej musi być dopasowana fryzura. Znaczenie ma też typ urody i ogólna budowa naszego ciała, choć w mniejszym stopniu. Pamiętać należy, że fryzura to tylko jeden z elementów naszego wyglądu i ma za zadanie współgrać z pozostałymi. Nie powinna zatem odciągać uwagi od nas samych. W doborze odpowiedniego uczesania pomoże nam salon fryzjerski oferujący strzyżenie damskie, taki jak Studio Fryzjerskie Ulala w Lubaniu. Dobry fryzjer będzie w stanie doradzić nam rozwiązania najlepsze dla nas, warto jednak już wcześniej poszukać inspiracji. Na początek jednak musimy określić kształt naszej twarzy. Wystarczy spiąć włosy tak, aby całkowicie odsłaniały one twarz i następnie zrobić zdjęcie, patrząc wprost na obiektyw. Na fotografii bez trudu ocenimy, czy nasza twarz jest:

  • okrągła – z krótkim zaokrąglonym podbródkiem i pełnymi policzkami, o takiej samej długości i szerokości;
  • kwadratowa – z mocno zarysowaną żuchwą i szerokim czołem;
  • trójkątna (w kształcie serca) – z dolną częścią węższą od górnej i wyraźnymi kośćmi policzkowymi;
  • pociągła – zdecydowanie dłuższa niż szersza, tworzy wydłużony owal, z wysokim czołem i wydłużoną brodą.

Drugim kryterium przy doborze fryzury są nasze osobiste preferencje co do długości. Nie każda z nas ma cierpliwość do układania włosów każdego ranka, a czasem wykonywana praca nie pozwala ich zapuszczać – nasza wygoda też ma tu znaczenie.

Stylizacja podkreślająca atuty

Jak widać, wyróżniamy cztery podstawowe kształty twarzy. Każdy z nich jest na swój sposób atrakcyjny i wystarczy kilka zabiegów, by podkreślić jego auty. W przypadku twarzy okrągłej sprawdzą się asymetryczne grzywki zaczesane na bok, włosy cieniowane na czubku głowy oraz fryzury nachodzące swobodnie na twarz. Kobiety o kwadratowej twarzy powinny wybierać natomiast stylizacje o miękkiej linii, nachodzące na boki twarzy, asymetryczne cięcia oraz loki, gdzie wycieniowane kosmyki zasłaniają kości policzkowe. Twarz owalna uważana jest za idealną i rzeczywiście, do niej pasować będzie wiele fryzur. W jej przypadku warto postawić na długą grzywkę zasłaniającą czoło, loki i włosy półdługie. Długie i półdługie cięcie, a także fryzury o dużej objętości czy z wywiniętymi końcówkami będą świetnym rozwiązaniem dla kobiet o trójkątnej twarzy.

Opracowanie:
Lubań, Kazimierza Wielkiego
tel. 888 266 915
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz