Materiał Partnera

Fotowoltaika w domu- dlaczego warto się zdecydować na taki krok?

Fotowoltaika w domu- dlaczego warto się zdecydować na taki krok?

Wciąż rosnące rachunki za prąd motywują wiele osób do uniezależnienia się od lokalnej elektrowni. Dzięki dofinansowaniu ze strony państwa, coraz chętniej decydujemy się na montaż ogniw fotowoltaicznych na dachu naszego domu. Wytwarzają one prąd z padających na nie promieni słonecznych. Mimo że inwestycja tego typu wiąże się ze sporym wydatkiem, jest w pełni opłacalna. Jakie są zalety paneli słonecznych?

Darmowy prąd i czyste środowisko

Panele fotowoltaiczne zaliczane są do odnawialnych źródeł energii. Oznacza to, że cała instalacja nie ingeruje w środowisko naturalne i nie dopuszcza do jego zanieczyszczenia. W dobie, gdzie temat ekologii jest coraz częściej poruszany na arenie międzynarodowej, jest to bardzo ważny atut. Same ogniwa wykonane są zazwyczaj z płytek krzemowych, których zadaniem jest absorpcja promieni słonecznych i przetworzenie ich na prąd stały. Za pomocą inwertera prąd fotowoltaiczny konwertowany jest na prąd zmienny, z którego możemy korzystać dokładnie w taki sam sposób, jak z energii elektrycznej dostarczanej przez elektrownie. Jak informuje specjalista z firmy Foreco- panele słoneczne cechują się dużą odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie straszny im porywisty wiatr, ulewne deszcze czy nawet grad. Warto też wspomnieć, że raz zainstalowane, będą nam służyć przez całe lata bez konieczności jakiejkolwiek obsługi. Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla budynków zlokalizowanych w miastach i na ich obrzeżach. Wytwarzanie energii elektrycznej nie wiąże się bowiem z żadnym hałasem jak ma to miejsce np. w przypadku elektrowni wiatrowych. Panele słoneczne można zamontować na dachu domu, budynku gospodarczego czy należącym do nas terenie. Światło słoneczne dostępne jest w każdym miejscu na Ziemi, tak więc wszyscy mamy możliwość skutecznego pozyskiwania darmowego prądu na własny użytek.

Odczuwalne oszczędności

Uniezależniając się od lokalnej elektrowni nie jesteśmy zobowiązani do płacenia wysokich rachunków za prąd. Co więcej – nadwyżki wyprodukowanej przez fotowoltaikę energii elektrycznej możemy odsprzedać wybranemu dostawcy. Dla osób, które zdecydowały się na instalację paneli słonecznych przewidziane są również ulgi podatkowe. Trzeba też zaznaczyć, że fotowoltaika znacznie podnosi wartość nieruchomości, dzięki czemu przy jej sprzedaży możemy liczyć na atrakcyjniejszą cenę. Z montażem ogniw fotowoltaicznych nie wiążą się żadne dodatkowe koszty – nie trzeba mieć pozwolenia na budowę czy innej zgody urzędników. Montaż paneli słonecznych nie sprawia żadnych trudności, a ich estetyczny wygląd pasuje do większości dachów i elewacji budynków.

Opracowanie:
Niedrzwica Duża, Bełżycka 103
tel. 662 036 358
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz