Materiał Partnera

Fototapety – najmodniejsze motywy graficzne

Fototapety – najmodniejsze motywy graficzne

Trendy w wystroju wnętrz zmieniają się bardzo szybko i czasem trudno jest określić, co jest właściwie najmodniejsze w danym sezonie. W Polsce od pewnego czasu dominuje styl skandynawski, czyli chłodne odcienie i proste formy. Stawiamy na biel, szarość, chłodne odcienie koloru niebieskiego, wybieramy srebrne dodatki, rezygnujemy z drobnych wzorów na rzecz dużych, geometrycznych kształtów. Znowu wracamy do dekorowania naszych wnętrz kaktusami i sukulentami, organiczna zieleń jest dla nas ważna. Nie dla wszystkich jednak ten trend jest atrakcyjny, ponieważ niektórzy wolą jednak „ciepłe” wnętrza, które kojarzą się z rodziną i bliskością. Jakie więc fototapety są najmodniejsze? Czym kierować się przy wyborze fototapety i dlaczego naprawdę warto się na takie rozwiązanie zdecydować?

Trendy zgodne z naszymi preferencjami

Nie ma jednego, jedynego klucza na określenie, jakie motywy graficzne są najbardziej popularne. Trzeba podzielić je według kilku kategorii i w nich szukać motywów, które budzą największe zainteresowanie. Spróbujmy tego podziału dokonać:

  • Chłodne wnętrza – osoby, które lubią chłodne wnętrza w stylu skandynawskim, chętnie sięgają po motywy roślinne i widoki na wodę, czy górskie stoki. Świetnie łączą się z pozostałymi elementami wystroju wnętrz, na przykład bardzo prostymi meblami bez otwartych półek, przeszkleń i dodatków. Zwolennicy chłodnych wnętrz często stawiają na motywy industrialne, przedstawiające na przykład betonowe ściany, betonowe bloki 3D, widoki na duże miasta (wyjątkową popularnością cieszy się Nowy York).
  • Domowe ognisko – dla zwolenników atmosfery domowego ciepła istotne są przede wszystkim odcienie fototapety, mniejsze znaczenie ma sam motyw graficzny, jednak można wychwycić kilka tendencji. Widoki na zielone pola okraszone słońcem, na przykład na kochaną przez Polaków Toskanię, motyw pustyni, filiżanki z ziarnami kawy wokół, płonące świece, czy cytrusowe owoce to doskonałe rozwiązanie dla miłośników ciepłej, domowej atmosfery.
  • Marynistyka – motywy kotwic, białych i niebieskich pasów, wielkich żaglowców i małych łódeczek na tle morza, czy kół sterowych również wzbudzają spore zainteresowanie.
  •  Motywy etniczne i związane z innymi kulturami – jest też spora grupa osób, które lubią motywy powiązane z innymi kulturami, Polaków przede wszystkim interesuje... Japonia i Indie!

Dlaczego warto wybrać fototapetę?

Odpowiedź nasuwa się bardzo szybko: bo są ciekawe. Kiedy przeglądamy je w sklepach, czy na stronach internetowych, wiele z nich przyciąga nasz wzrok. Tylko kiedy będziemy już mieć jedną z nich na ścianie, to czy ona nam się nie znudzi? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które dopiero rozważają zakup fototapety.

 Z czasem przyzwyczajamy się do tego, co nas otacza i to oczywiste, ale przecież do ściany pomalowanej farbą też się przyzwyczaimy, więc dlaczego zamiast niej nie wybrać ciekawszego rozwiązania? - Mówi nam przedstawiciel sklepu TanieFototapety.eu ze Szczecina

Z czasem przyzwyczajamy się w zasadzie do każdego, od butów, które w pierwszej chwili zachwyciły nas w sklepie, aż po samochód, o którym marzyliśmy przez lata, na który odkładaliśmy pieniądze i prawie płakaliśmy z radości, kiedy kluczyki trafiły w nasze ręce. Zawsze warto stawiać na rozwiązania ciekawe i solidne, bylejakość nam nie służy. Dlatego warto wybrać modną fototapetę dobrej jakości, a nie najtańszą rolkę papieru, którą przykleimy na ścianie. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz