Materiał Partnera

Folia paroizolacyjna - co warto wiedzieć na jej temat?

Folia paroizolacyjna - co warto wiedzieć na jej temat?

Folia paroizolacyjna służy do zabezpieczania ociepleń (z wełny mineralnej lub styropianu) budynków przed rozwojem pleśni oraz grzybów, a także ma zadanie wesprzeć prawidłową wentylację domostw i zminimalizować poziom wilgoci wewnątrz budynku. Ten rodzaj folii ma wiele zalet oraz zastosowań, które warto poznać. Dowiedz się więcej na ich temat w poniższym artykule.

Dlaczego folia paroizolacyjna jest potrzebna?

Folia paroizolacyjna zabezpiecza materiały ociepleniowe przed wilgocią, której niestety nie da się uniknąć ze względu na to, iż w domu wykorzystywana jest ciepła woda do codziennych czynności, takich jak kąpiel, mycie naczyń, mycie rąk, gotowanie itp. Jeśli wilgoć jednak wniknie w głąb elementów budynku, to doprowadzi to niestety do rozwoju grzybów i pleśni, co może mieć poważne bardzo skutki zdrowotnych. Ten typ folii stosowany jest więc głównie w budownictwie oraz konstrukcjach dachowych - zwłaszcza tam, gdzie wentylacja nie działa za dobrze.

Rodzaje folii paroizolacyjnej i ich zalety

Dostępnych jest wiele rodzajów folii paroizolacyjnej, w tym:

  • folia paroizolacyjna polietylenowa - czyli tzn. folia PE, dostępna jest zwykłe w kolorze białym i żółtym. Jest to najpopularniejszy rodzaj folii paroizolacyjnej. Zalety tego rodzaju folii to: lekkość ułatwiająca jej montaż oraz niskie koszty jej zakupu. Wadą zaś jest niższa trwałość.
  • folia paroizolacyjna aktywna - czyli tzn. folia PP. Do jej produkcji używa się bowiem polipropylenu. W skład tego rodzaju folii wchodzą dwie warstwy: film funkcyjny oraz warstwa nośna, które działają na zasadzie utrudniania przedostawania się pary wodnej do dalszych warstw konstrukcji dachu. Zaletą tej folii jest bardzo dobra ochrona przed parą wodną (czyli wysoki współczynnik Sd).
  • folia paroprzepuszczalna aluminiowa - to najtrwalszy rodzaj folii paroizolacyjnej i ma najmniejszy współczynnik paroprzepuszczalności (jej Sd wynosi ponad 100 m). Dodatkową zaletą tej folii jest możliwość takiego jej ustawienia (ekranem do wnętrza), iż będzie ona odbijać nawet do 90 % energii cieplnej, co w praktyce oznacza zwiększenie właściwości termoizolacyjnych oraz niższe rachunki za ogrzewanie domu. Jej zaletą jest też wysoka trwałość oraz właściwości zwiększające żywotność całego systemu.

Gdzie można nabyć folię paroizolacyjną?

Renomowana i posiadająca duże doświadczenie w branży Firma Krohn Isosystem zajmuje się między innymi hydroizolacją - w tym sprzedażą różnego rodzaju folii paroizolacyjnych najwyższej jakości.

Opracowanie:
Kotórz Mały, Opolska 82
tel. 883 007 854
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz