Materiał Partnera

Folia ochronna na samochodzie – jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie?

Folia ochronna na samochodzie – jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie?
Zdecydowanie można uznać, że stan, w jakim znajduje się karoseria samochodu, ma największy wpływ na jego ogólny odbiór estetyczny. Bez względu na to, czy mowa o samochodzie prywatnym, czy też służbowym, wszystkim kierowcom zależy na tym, aby auto prezentowało się tak dobrze, jak to tylko możliwe. W utrzymaniu powłoki lakierniczej w należytym stanie z pomocą przychodzą rozwiązania nowoczesnej technologii. Mowa tutaj o specjalistycznie zaprojektowanej folii ochronnej. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Folia ochronna – przed czym konkretnie zabezpiecza?

Karoseria każdego samochodu narażona jest na oddziaływanie wielu bardzo szkodliwych czynników. Zasadniczo może podzielić je na 2 kategorie. Mowa tutaj oczywiście o ewentualnych uszkodzeniach mechanicznych oraz tych wywołanych przez zjawiska atmosferyczne. W pierwszej kategorii wszyscy zainteresowani odnajdą przede wszystkim niezwykle skuteczną ochronę przed piaskiem i żwirem, który w momencie, kiedy wznoszony jest przez obracające się koła, dosłownie bombarduje lakier znajdujący się przy nadkolach.

Zarysowania takie, choć nie należą to najgłębszych, zazwyczaj występują w bardzo dużej ilości, co zdecydowanie obniża estetykę auta. Folie tego typu doskonale sprawdzają się także w ochronie przed różnego rodzaju cieczami i chemikaliami. Sporym zagrożeniem dla powłoki lakierniczej mogą być także promienie ultrafioletowe, przed którymi folia zabezpiecza w stopniu więcej niż dobrym. Oklejenie samochodu znacząco obniża także prawdopodobieństwo pojawienia się drobnych wgnieceń po opadach gradu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy oklejenie folią ochronną wpływa na wygląd auta?

Podczas podejmowania decyzji o oklejeniu auta wielu kierowców zadaje sobie pytanie, czy działania takie mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na zewnętrzny wygląd pojazdu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie, o ile cały proces zostanie przeprowadzony u rekomendowanego przez producentów folii wykonawcy, czyli w firmie takiej jak Da Vinci Agencja Reklamowa. Powierzenie tego zadania profesjonalistom niesie ze sobą wiele korzyści.

Wszyscy zainteresowani mogą mieć absolutną pewność, iż folia zostanie położona w sposób, który uniemożliwi pojawienie się np. pęcherzyków powietrza. Z technicznego punktu widzenia warto również podkreślić, iż grubość folii mierzy się nie w milimetrach, ale w mikronach. Mamy tutaj do czynienia z bardzo cienką i całkowicie transparentną powłoką o bardzo zaawansowanym pod kątem technologicznym składzie. Folie ochronne nie wymagają żadnej dodatkowej konserwacji i bez problemów mogą posłużyć przez przynajmniej kilka lat.

Opracowanie:
Rokietnica, Szkolna 18S
tel. 504 289 606
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz