Materiał Partnera

Firmy transportowo-logistyczne – usługi outsourcingowe

Firmy transportowo-logistyczne – usługi outsourcingowe

W dzisiejszych realiach biznesowych bardzo często można zauważyć zjawisko stałej kooperacji uzależnionych od siebie podmiotów. Tak jest między innymi z firmami, które wymagają przewozu swoich towarów na eksport, ale nie posiadają odpowiednich funduszy na zakup floty pojazdów i zatrudnienie profesjonalnych kierowców. To wtedy korzystają one z usług outsourcingowych wyspecjalizowanych firm transportowo-logistycznych, które posiadają nowoczesne tabory samochodów dostawczych i ciężarowych.

Czas to pieniądz – nowoczesne systemy logistyki załadunkowej

Korzystając z outsourcingowych usług transportowych, możemy być pewni, iż dzięki temu zapewnimy sobie olbrzymie oszczędności w skali roku. Najlepsze firmy opierają swoje działania o nowoczesne systemy logistyki załadunkowej, a działania te odbywają się błyskawicznie i w pełni bezpiecznie, pod okiem specjalistów wykorzystujących innowacyjny sprzęt. Bardzo ważny jest również czas przejazdu zwłaszcza na trasach międzynarodowych. Przedsiębiorstwa, które zajmują się eksportem swoich towarów wiedzą, że każda godzina opóźnienia w załadunku, czy transporcie wpływa niekorzystnie na jej sytuację ekonomiczną. W ciągu jednego roku dla średniej wielkości podmiotu są to bardzo duże straty. Istotne jest zatem podejmowanie współpracy z firmą o ugruntowanej pozycji oraz pozytywnych referencjach stałych klientów biznesowych!

Działanie kompleksowe najlepszych firm transportowych

Wyżej wymienionymi wyznacznikami jakości wyróżnia się między innymi firma Status Market Sp. z o.o., która jest prawdziwym liderem w przewozach towarów na trasach międzynarodowych (m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Austria, kraje Beneluxu, Francja, Włochy, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Węgry oraz Skandynawia). Firma wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym taborem pojazdów różnej wielkości oraz ofertą przewozu zarówno całozaładunkowego, jak i drobnicowego – samochody posiadają ładowność do 24 ton z możliwością załadunku nawet 38 europalet! Potwierdzeniem jakości tejże firmy jest posiadanie wszystkim niezbędnych zezwoleń na poruszanie się po terytorium innych państw (tu ważne jest między innymi restrykcyjne wypełnianie wymogów francuskich związanych z ustawą La Loi Macron), czy certyfikatów związanych nawet z przewozem ładunków niebezpiecznych ADR. To z takimi podmiotami należy podejmować stałą i owocną współpracę.

Poszukiwani wykwalifikowani kierowcy

Warto wiedzieć również, że firmy świadczące outsourcingowe usługi transportowe bardzo szybko się rozwijają. Proces ten związany jest zatem z koniecznością zatrudniania nowych, wykwalifikowanych kierowców, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia. Najlepsi z nich są również doszkalani podczas dodatkowych kursów np. jazdy antypoślizgowej. Warto również wiedzieć, że dobre firmy transportowo-logistyczne, są ekspertami w dziedzinie spedycji. Zatrudniani spedytorzy tak wyznaczają trasy dla kierowców, aby optymalizować koszty przewozy i czasu jego trwania. Dodatkowo sprawdzają dokładnie wszystkie utrudnienia na drogach w danym czasie tak, aby uniknąć długiego stania kierowcy z ładunkiem w korku. To pozwala dostarczać towary klientów na czas.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz