Materiał Partnera

Firmowe komputery pod opieką profesjonalistów

Firmowe komputery pod opieką profesjonalistów

Żeby firmowe komputery działały bez zarzutu, nie trzeba mieć własnego działu IT. Wystarczy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w usługach z branży informatycznej.

Czego potrzebuje Twoja firma?

Trudno dziś wyobrazić sobie firmę, która funkcjonuje bez nawet jednego komputera, tabletu i dostępu do Internetu. Niezależnie od branży, komputery są po prostu potrzebne w codziennej pracy – do kontaktu mailowego z klientami, prowadzenia księgowości i składania zamówień u dostawców. W niedużych firmach, używających zaledwie kilku laptopów, tabletów czy komputerów stacjonarnych, zatrudnienie na stałe informatyków będzie dużym obciążeniem finansowym. Oczywiście firma, która dysponuje własnym działem IT, może liczyć na szybkie naprawienie drobnych usterek, ale w małym, rodzinnym przedsiębiorstwie, w którym nie używa się za dużo sprzętu elektronicznego, przez większość czasu informatyk zwyczajnie nie będzie miał wiele do zrobienia. Dlatego zamiast zatrudniać kogoś na stałe, warto rozważyć podpisanie umowy z przedsiębiorstwem informatycznym. Prowadząc większą firmę, w której potrzebny jest nieustanny dostęp do sprzętu IT, również warto się zastanowić nad usługami firmy zewnętrznej. Da nam to dostęp do tańszych części zamiennych oraz pozwoli ograniczyć koszty związane z zatrudnianiem pracowników.

Wszystko w jednym miejscu

Przedsiębiorstwa, zajmujące się świadczeniem profesjonalnych usług informatycznych, swoją ofertę komponują tak, by ich klienci znaleźli w niej wszystko, czego potrzebują. Firmy zajmują się sprzedażą niezbędnego sprzętu – komputerów, notebooków, tabletów oraz oprogramowania dla firm. Pomagają też w doborze potrzebnych urządzeń, dostarczają je i instalują. Świadczeniem usług informatycznych dla firm zajmują się pracownicy Vico sp.j. Poza wymienionymi wyżej usługami, w ofercie Vico znajduje się także między innymi tworzenie i opieka nad sieciami komputerowymi, opracowywanie polityki rozwoju IT dla firm, pomoc w prowadzeniu strony WWW oraz zapewnianie bezpieczeństwa informatycznego.

Komputery w Twojej firmie pod profesjonalną opieką

Decydując się na usługi zewnętrznej firmy informatycznej, możemy wykupić dostosowany do naszych potrzeb abonament. Od tego, jakie są potrzeby naszej firmy zależy, ile zapłacimy za stałe usługi. Zaletą takiego rozwiązania jest szybka reakcja informatyków – w umowie powinien widnieć zapis dotyczący czasu, jaki mają na naprawę usterki. Wykupując abonament na usługi informatyczne, można też otrzymać rabaty na komputery dla firmy. Dzięki temu, w razie poważnej usterki, mamy gwarancję szybkiej naprawy i niższej ceny w razie konieczności zakupu dodatkowego sprzętu. Warto wspomnieć, że firma Vico prowadzi własny sklep, dzięki czemu wiemy, że szybko otrzymamy wszystkie potrzebne komponenty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz