Materiał Partnera

Firma budowlana i hurtownia materiałów budowlanych w jednym? To się opłaca!

Firma budowlana i hurtownia materiałów budowlanych w jednym? To się opłaca!

Firmy budowlane na rynku, aby wyróżnić się wśród bardzo agresywnej konkurencji, starają się w swoich działalnościach zaproponować klientom, coś więcej niż tylko wzniesienie np. domu. Niektóre idą w stronę wyspecjalizowania również w projektowaniu wnętrz oraz ogrodów, a inne są otwarte na wypożyczanie swoich maszyn i sprzętów innym podmiotom. Dużym zainteresowaniem, co ma związek ze skróconym procesem logistycznym, charakteryzują się firmy budowlane, które prowadzą również sprzedaż materiałów do różnego typu prac zarówno wznoszenia fundamentów, jak i wykonywania termomodernizacji.

Dlaczego to się opłaca?

Wbrew pozorom wzniesienie średniej wielkości domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej około 130 metrów kwadratowych, to nie tylko konieczność przeprowadzenia szeregu etapowych prac budowlanych, od fundamentów, po roboty dekarskie. Istotą każdego placu budowy jest bowiem logistyka transportowa materiałów budowlanych. Jeśli te nie będą docierały na czas, w odpowiednich partiach, może dojść do znacznych przesunięć inwestycji w czasie. Tu niestety warto zauważyć to, jak często dochodzi właśnie do takich sytuacji w związku z oszczędnością. Inwestor kupuje określoną w projekcie ilość materiałów z najmniejszym z możliwych marginesów błędu. Jeśli zabraknie konkretnych produktów, zanim zostaną one domówione, a także dostarczone na plac może minąć kilkadziesiąt godzin. Wbrew pozorom nie jest to duża strata czasowa, ale podsumowując cały proces logistyczny większości placów budowy średnich obiektów mieszkalnych, można zauważyć, że głównym problemem jest właśnie terminowość. To właśnie dlatego dzisiaj firmy budowlane, które posiadają własne hurtownie/składy z materiałami budowlanymi, są tak pożądane. Dzięki nim inwestycja przede wszystkim przebiegnie wedle harmonogramów, a koszty odpowiednich wyrobów będą objęte licznymi promocjami/zniżkami. Wysokie kompetencje transportowe, oraz jakość produktów, to kolejne zalety takich przedsiębiorstw. Jeśli chcesz zatem postawić na optymalizację czasu inwestycji, a także jej budżetu, koniecznie podejmuj współprace z firmami budowlanymi, które posiadają własne materiały budowlane.

W poszukiwaniu dobrej firmy…

Firmy o przytoczonym profilu działalności jest w Polsce stosunkowo niewiele, co nie oznacza, że trudno je znaleźć. Większość z nich działa na rynkach lokalnych, oferując swoje usługi i produkty, głównie klientom danego regionu – całego województwa, kilku powiatów, czy też kilku gmin. W taki sposób działa między innymi firma GUT-BUD, która świadczy usługi ogólnobudowlane, gwarantując zarówno stawienie domu od podstaw, jak i wykonywanie jego np. termomodernizacji. Większość wykorzystywanych materiałów, pochodzi zaś z własnego punktu sprzedażowego. W nim znaleźć można zaś: farby wewnętrzne, farby zewnętrzne, gładzie gipsowe, kleje do styropianów, kleje glazurnicze, stal zbrojeniową, siatkę zbrojeniową, siatki do elewacji, płyty GK (gipsowo-kartonowe), płyty OSB, styropian, tynki, bloczki betonowe, czy wełnę mineralną do poddaszy i na elewacje!  

Opracowanie:
Podolszyn, Polna 160
tel. 22 357 02 91
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz