Materiał Partnera

Firany, żaluzje, rolety – jak stylowo udekorować okna?

Firany, żaluzje, rolety – jak stylowo udekorować okna?

Dekoracje okienne są jednym z podstawowych elementów każdego obiektu użytkowego. Spełniają funkcję nie tylko estetyczną, ale też praktyczną – odpowiednio regulowane mogą bowiem wpuszczać optymalną ilość światła słonecznego, zapewniają też dyskrecję. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu właściwych elementów. Co zatem dokładnie proponują specjalistyczne firmy w zakresie dekoracji okiennych?

Estetyka i wysoka funkcjonalność

Jednym z najczęściej wybieranych obecnie rozwiązań w zakresie dekoracji okiennych są rolety. To właśnie one bowiem łączą w sobie wysoką funkcjonalność z doskonałą estetyką, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też wszelkiego rodzaju biurach i innych obiektach użytkowych. Rolety mogą być dopasowywane do konkretnych rozmiarów okien, a dzięki możliwości wyboru spośród wielu wariantów kolorystycznych będą współgrać z aranżacją danego pomieszczenia. Istotny jest też materiał, z którego wykonane są rolety.

Mogą one bowiem przepuszczać światło, ale w ofercie renomowanych producentów znajdują się również modele zaciemniające czy z powłoką odbijającą refleksy. Te ostatnie sprawdzą się tam, gdzie niezbędne jest ograniczenie nagrzewania wnętrz. Wysokiej jakości dekoracje okienne znaleźć można w ofercie Studio Finestra – oprócz klasycznych rolet szeroki asortyment obejmuje też rolety rzymskie czy niezwykle funkcjonalne modele dzień-noc i wiele innych artykułów. To właśnie dzięki nim można stworzyć wyjątkowe i praktyczne pomieszczenia – jak jeszcze udekorować można okna?

Wiele rozwiązań

Rolety różnego rodzaju są popularną dekoracją okienną, jednak możliwości w tym zakresie jest znacznie więcej. To przede wszystkim klasyczne i wciąż chętnie wybierane przez klientów firany. Dopasowanie pod względem długości czy zastosowanych wzorów świetnie sprawdzą się w salonach, sypialniach, a nawet kuchniach. Firany charakteryzują ogromne możliwości aranżacyjne – mogą być bowiem puszczone lub układane w marszczone kompozycje, co przekłada się na niepowtarzalne dekoracje okienne. Są nimi także żaluzje, które w ofercie renomowanych producentów proponowane są w wariancie standardowym i plisowanym.

Plisy są niezwykle uniwersalne i praktyczne – można je bowiem zaciągać zarówno od góry, jak i od dołu. W ten sposób możliwe jest zasłonięcie widoku na wnętrza domu czy mieszkania przy jednoczesnym wpuszczeniu optymalnej ilości światła zewnętrznego. Należy także pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego karnisza, na którym wybrane dekoracje okienne muszą być zawieszone. Wszelkie artykuły tego typu warto zamówić w dobrym sklepie, który zapewni ich wysoką jakość i możliwość wyboru spośród wielu dostępnych modeli.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz