Materiał Partnera

Firany czy rolety? Jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Firany czy rolety? Jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Zadbaj o okna w domu. Od tego, co się w nich znajdzie – żaluzje, rolety czy firanki i zasłonki – zależy komfort użytkowania pokoju. Bardzo słoneczne poranki mogą być szczególnie nieprzyjemne, gdy światło pada na twarz śpiącej osoby. Na jakie rozwiązanie się zatem zdecydować, by nie okazało się, że zakupione produkty nie chronią skutecznie przed promieniami słońca czy ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów?

Tradycja kontra nowoczesność

Jeszcze kilkanaście lat temu zdecydowana większość właścicieli mieszkań czy domów decydowała się na firanki i zasłonki. Takie produkty były niezwykle popularne i z tego też względu ich zakup nie stanowił większego problemu. Dziś wybór jest jeszcze większy, bo można przebierać nie tylko we wzorach, lecz także fantazyjnych upięciach. Poza delikatnymi materiałami, w sklepach są również dostępne ciężkie kotary, które pozwalają podkreślić barokowy wystrój wnętrza. Nie brakuje też pracowni oferujących wykonanie firanek i zasłon zgodnie z projektem lub pomysłem klienta. Ale firany i zasłony to nie jedyne możliwości, jeżeli mowa o oknach i ich wystroju.


W ostatnich latach coraz więcej osób przekonuje się do rolet. Dlaczego? Skuteczniej chronią one przed słońcem czy wścibskimi spojrzeniami, bo dokładnie przylegają do powierzchni okna. Co więcej, w nowoczesnych wnętrzach prezentują się lepiej niż firany i zasłony. Jeżeli chcesz urządzić swoje mieszkanie zgodnie z najnowocześniejszymi trendami, to z pewnością nie obejdzie się właśnie bez rolet. Problem może pojawić się przy ich wyborze, bo producenci oferują m.in. rolety zwijane, rzymskie czy plisowane. Jeżeli dodać do tego szeroką paletę kolorystyczną, to zakup może być czasochłonny.

Materiał, faktura, detale, czyli o czym pamiętać?

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz: firany czy rolety, musisz mieć świadomość, że znaczenie ma m.in. materiał, faktura czy sposób zawieszenia. Wszystko to ostatecznie wpłynie na to, jak produkt będzie prezentował się zarówno we wnętrzu pomieszczenia, jak i z zewnątrz budynku. Jeżeli chodzi o materiał, to możliwości jest wiele – możesz wybierać wśród cieniutkich, delikatnych tkanin oraz takich, które skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi.


Producenci rolet również sięgają po różne rozwiązania, dlatego – obok tekstylnych – możesz zakupić również rolety bambusowe czy nawet wykonane z papieru. Przykładem sklepu z szeroką ofertą systemów osłonowych zaprojektowanych z myślą o inwestorach prywatnych jest BoJeRo. Decydując się na zakupy, musisz wiedzieć, jakiego konkretnie efektu oczekujesz. Jeżeli nie masz pomysłu, nie wahaj się prosić o pomoc specjalistów. Na rynku prężnie działają firmy zajmujące się aranżacją wnętrz – możesz wspomóc się radą, możesz również zdać się na takiego specjalistę. Wówczas przygotuje on kompletny projekt zagospodarowania poszczególnych pomieszczeń. Tobie pozostanie w nich wygodnie mieszkać.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz