Materiał Partnera

Filmowanie dronem – kiedy skorzystać z tego typu usług?

Filmowanie dronem – kiedy skorzystać z tego typu usług?

Drony to bezzałogowe statki powietrzne od dekad używane przez wojsko. Od kilku lat znajdują jednak bardzo szerokie zastosowanie „w cywilu”, jako sposób na realizację niepowtarzalnych ujęć z powietrza, których do tej pory, w tak przystępnej cenie, nie mogły zapewnić żadne inne metody. Przy jakich okazjach warto skorzystać z usług filmowania dronem? Zapraszamy do lektury.

Ujęcia podczas wydarzeń takich jak koncerty i inne eventy publiczne

Jedną z dziedzin do których bardzo często wykorzystuje się filmowanie dronem są różnego rodzaju wydarzenia, takie jak koncerty muzyczne, festyny, wydarzenia sportowe i święta miast. Urządzenia te pozwalają bowiem na uchwycenie niepowtarzalnej perspektywy i upamiętnienie tego, co niemożliwe jest do objęcia wzrokiem z ziemi. Takie ujęcia mogą być użyte później m.in. do stworzenia klipów utrwalających dane wydarzenie.

Realizacja reklam dronem

Reklamy to bardzo profesjonalna dziedzina, w której niezbędny jest rozmach i doświadczenie każdej zaangażowanej w realizację osoby. Do wykonania ujęć w terenie często wykorzystuje się właśnie dronów będących zdecydowanie tańszą alternatywą dla helikopterów, które jeszcze kilka lat temu, jako jedyne, umożliwiały uchwycenie zdjęć z powietrza. Takie filmiki reklamowe przy użyciu tych urządzeń są dedykowane nie tylko korporacjom, ale także mniejszym instytucjom prywatnym i publicznym.

Dron na ślub i wesele

Wyjątkowe ujęcia z lotu ptaka z ślubu i wesela? Dlaczego nie! Okazuje się, że dla wielu firm oferujących usługi dronem to bardzo częste typy zleceń co potwierdza, że pod względem finansowym jest to propozycja także dla osób prywatnych. Realizujący te i inne zlecenia Jan Wojtowicz z firmy Drone4U z Warszawy przyznaje, że wykonująca je osoba musi mieć dobry zmysł estetyczny, aby filmy z powietrza stanowiły ciekawe dopełnienie, nie zaś „główną atrakcję” filmu pamiątkowego.

Sprzedaż nieruchomości

Filmowanie dronem sprawdza się również w branży nieruchomości w przypadku której potencjalni klienci mogą zwrócić większą uwagę na inwestycję zaprezentowaną w szerszym ujęciu, co obejmuje uchwycenie jej dokładniejszego położenia, dróg, budowli znajdujących się wokół, a także zlokalizowanej w bliskim sąsiedztwie roślinności.

To jednak nie wszystkie obszary, w których można zdecydować się na skorzystanie z usług filmowania dronem, te bowiem sprawdzają się również przy realizacji inwestycji drogowych oraz w turystyce i rekreacji dla zaprezentowania klientom wyglądu i położenia kompleksów.

Opracowanie:
Warszawa, Fontany 26 lok. 3
tel. 690 596 694
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz