Materiał Partnera

Filmowa propaganda

Filmowa propaganda

Oglądając produkcje filmowe, szczególnie te zza Oceanu można łatwo ulec wrażeniu wspaniałości, która jest pokazywana na ekranie. Wręcz samo myślące urządzenia, nowoczesne technologie, które zadziwiają i powodują zazdrość u laików, to niemal stan powszedni. Niestety polska rzeczywistość przedstawia się zgoła inaczej. Jak bardzo różni się od wyobrażeń znanych z filmów? Poniżej zostało przedstawionych kilka przykładów.

Wyposażenie laboratoriów – koszty

Prawidłowe i funkcjonalne wyposażenie spełniające konieczne normy oraz wykorzystujące najnowsze technologie generuje ogromne koszty. Podstawowe zasady pracy w tego typu miejscach wymagają zachowania bardzo wielu zasad, w tym elementarnych czystości i sterylności, których respektowanie również do tanich nie należy. Większość bowiem narzędzi jest jednorazowego użytku lub wymaga specjalistycznego oczyszczania. Koszty za usługę laboratoryjną, pomijając te zlecone przez lekarza w ramach badań okresowych lub przepisanych przez specjalistę podczas leczenia na NFZ, są scedowane na klienta, który ma świadomość, że udając się na badania prywatnie, będzie musiał za nie słono zapłacić.

Dobra jakość i szybki wynik – tylko prywatnie

Otrzymanie szybkiego, miarodajnego i specjalistycznego wyniku badań odbywa się coraz częściej jako usługa prywatna. Pacjent, owszem, musi za nią zapłacić z własnej kieszeni, jednak często jest to smutna konieczność, gdy czas nagli, a kolejka do lekarza specjalisty, który może zlecić dane badanie, jest bardzo długa. W zamian za uiszczoną opłatę klient otrzymuje opiekę specjalisty, doskonałej jakości badanie diagnostyczne, bez kolejek i czekania oraz szybki wynik, który trafia bezpośrednio do lekarza prowadzącego.

Nowoczesne wyposażenie placówek prywatnych

Coraz więcej niepaństwowych placówek medycznych może pochwalić się w pełni profesjonalnym sprzętem zabiegowym i diagnostycznym zarówno polskiej, jak i zagranicznej produkcji, w wielu przypadkach przewyższającym jakościowo ten dostępny w polskich szpitalach. Może to dać dość dobre pojęcie o polskiej służbie zdrowia w tym momencie. Prywatne firmy medyczne dokonują zaopatrzenia także u sprawdzonych dostawców jak choćby u Lab-Med Maciej Klepczyński. Dzięki temu są one bardziej konkurencyjne dla polskiego pacjenta niż NFZ oraz mogą zaoferować mu o wiele szerszy zakres usług zdrowotnych. Wykorzystywanie w codziennej pracy takich prywatnych placówek sprzętu najwyższej jakości uzasadnia także wysokie ceny usług. Jest to kolejne potwierdzenie faktu, że za dobrą jakość należy odpowiednio zapłacić.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz