Materiał Partnera

Fenomen galerii handlowych – co sprawia, że tak często je odwiedzamy?

Fenomen galerii handlowych – co sprawia, że tak często je odwiedzamy?

Wybierając się na zakupy, częściej kierujemy swoje kroki do dużych galerii handlowych i hipermarketów spożywczych, aniżeli małych, lokalnych sklepów specjalizujących się w konkretnej branży. Nic dziwnego, mnogość usług i rodzajów obiektów z danymi artykułami, jakie oferują duże centra w jednym miejscu, jest zachęcająca zarówno dla młodszego pokolenia, jak i osób w średnim wieku.

Bogata oferta

Tak naprawdę w galeriach handlowych możemy znaleźć niemal wszystko. Chodzi zarówno i wielkie sieciowe centra w największych miastach Polski, jak i mniejsze pasaże usługowo-handlowe, np. Galerię Lotos zlokalizowaną w Busku-Zdroju. To jedna z zalet tego typu miejsc. Możemy zarówno załatwić sprawy związane z bankowością lub wykupem wycieczki, jak i zaopatrzyć się w zakupy spożywcze dla całej rodziny. Istnieje również możliwość zrelaksowania się przy filiżance kawy lub zjedzenia sycącego obiadu, nie wspominając o uzupełnieniu garderoby i kosmetyczki. W wielu centrach pojawiają się tak zwane wyspy, czyli mniejsze stoiska oferujące, chociażby usługi manicure. Większe galerie oferują także strefę odpoczynku z wygodnymi kanapami i opcją naładowania baterii w urządzeniach elektronicznych lub możliwość obejrzenia najnowszych produkcji kinowych w multipleksach. Często można też uczestniczyć w organizowanych przez galerie eventach – pokazy mody, rady znanych stylistów, ćwiczenia fitness z ekspertami w tej dziedzinie. Zapraszanie szeroko rozpoznawalnych celebrytów jest skuteczną i dodatkową formą przyciągnięcia klientów na zakupy. Równie silnym działaniem marketingowym na pozyskanie większej liczby odwiedzających, są atrakcyjne akcje promocyjne, wyprzedaże sezonowe oraz popularne niegdyś noce zakupów.

Rozrywka dla każdego

Sukces popularności galerii handlowej zależy także od zróżnicowanej oferty cenowej i handlowej. Zwykle w takich centrach klienci znajdą dla siebie produkty w różnej opcji cenowej – od ekskluzywnych butików renomowanych marek modowych po popularne sieciówki odzieżowe, cieszące się uznaniem wśród mniej zamożnych klientów. Udając się na zakupy do takiego miejsca, można mieć pewność, że nie wyjdzie się choć bez jednej siatki z nową „zdobyczą”. Warto też zaznaczyć, że zabierając ze sobą na zakupy dzieci, nie trzeba obawiać się ich niezadowolenia i znudzenia. Kompleks handlowy nierzadko zapewnia pokoje zabaw dla młodszych bywalców galerii, w których profesjonalni animatorzy zapewnią rozrywkę na czas, gdy opiekunowie oddadzą się zakupowym szaleństwom.

Zaletą jest także dłuższy czas otwarcia pasaży handlowych w porównaniu do małych sklepów oraz ich dostępność w weekendy (obecnie poza sobotami tylko w ostatnią niedzielę miesiąca ze względu na ustawę o zakazie handlu). To daje sposobność zrobienia zakupów osobom, które pracują do późnych godzin.


Opracowanie:
Busko-Zdrój, pl. Zwycięstwa 11 lok. 12
tel. 41 378 33 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz