Materiał Partnera

Fakty o kołach – kiedy są potrzebne i jak je wybrać

Fakty o kołach – kiedy są potrzebne i jak je wybrać

Koła i zestawy kołowe stosowane są przy sprzętach produkowanych przez różnego rodzaju firmy. Co oczywiste, nie ma sensu w danym zakładzie uruchamiać kolejnej linii produkcyjnej przeznaczonej tylko i wyłącznie, specjalnie dla produkcji kół. Zdecydowanie lepiej zaś jest zainwestować w zakup profesjonalnych kół od lidera wśród producentów kół. Kiedy zatem dokładniej potrzebne są koła, jak je wybrać i gdzie kupić?

Ogólne zasady wyboru kółek

Na początek warto powiedzieć ogólnie na temat, jak wybrać koła. Czym się kierować podczas wyboru kół? Otóż na pewno podłożem, po jakim dane koła będą się poruszać. Przykładowo, jeśli będą to kafelki, najlepsze będą kółka gumowe albo kółka poliuretaowe. Z kolei do asfaltu najlepiej sprawdzają się koła twarde z poliamidu lub koła z elastyczną powłoką poliuretanową. Następnie trzeba również rozważyć, pod jakim obciążeniem będzie pracowało dane koło. Przykładowo koła tworzywowe raczej sprawdzają się lepiej przy niższych obciążeniach, zaś koła żeliwne mogą znieść większy ciężar. Niektóre przedmioty mają także specjalnie projektowane koła tylko i wyłącznie dla siebie jak np. kółka do wózków paletowych. Wybierając koła do sprzętów bardziej skomplikowanych niż wózek czy szafka na dokumenty, trzeba również wziąć pod uwagę szereg bardziej zaawansowanych zagadnień z zakresu mechaniki pojazdowej oraz inżynierii.

Koło a produkt

Które sprzęty potrzebują jakiego rodzaju kółek? Oczywiście nie wyczerpiemy a nawet nie poznamy części tego tematu, jednak warto zaznaczyć pewne ważne sprawy. Zacznijmy od kół do wózków transportowych – tu świetnie sprawdzają się koła poliamidowe lub poliamidowo-poliuretanowe. Koła do mebli najczęściej określane są jako koła aparaturowe – są one już z góry dostosowane do specyfiki tego produktu. Często są to koła tworzywowe. W przemyśle potrzebne są rolki do wózków, kółka do wózków widłowych, wysokiej klasy koła odporne na wysoką temperaturę itp. Kółka do wózków transportowych to najczęściej koła poliuretanowe albo koła plastikowe…

Lider wśród producentów kół

Jak widać, różnego rodzaju koła stosowane są w różnych produktach. Gdzie je kupić? Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie tutaj firma Zabi Sp. z o.o. Zajmuje się ona produkcją różnego rodzaju kół już od ponad 30 lat. Co ją szczególnie wyróżnia? Przede wszystkim obecność specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy i na pewno będą umieli nam właściwie doradzić w zakresie wyboru odpowiedniego rodzaju kół. Co więcej, trzeba także wspomnieć o tym, że produkty tej firmy można bardzo łatwo zakupić czy to przez Internet, czy też w wielu sklepach stacjonarnych.

Opracowanie:
Czaniec, Dworska 22
tel. 33 810 97 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz