Artykuł sponsorowany

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych.

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych.

Mimo że soczewki kontaktowe obecne są na rynku już od wielu lat to wciąż – o ich stosowaniu- krąży wiele nieprawdziwych informacji. Dobór odpowiednich szkieł kontaktowych wymaga czasu. Muszą być one dopasowanie nie tylko do wady wzroku, ale też stylu życia ich użytkownika. Dla wielu osób ważny jest także aspekt estetyczny, dlatego też sięgają one po soczewki kolorowe. Jakie mity krążą na temat noszenia szkieł kontaktowych? Co – wśród rozpowszechnionych informacji- jest prawdą?

Zakładanie soczewek kontaktowych może spowodować uszkodzenie oka

Obawa przed włożeniem jakiegokolwiek ciała obcego do oka jest całkowicie naturalna. To bardzo delikatny narząd, który łatwo uszkodzić. Jednak aplikacja soczewek kontaktowych jest zupełnie bezpieczna, trzeba tylko nabrać wprawy w tej czynności. Przy zakupie soczewek w salonie optycznym warto poprosić specjalistę o instrukcje dotyczące ich zakładania. Optyk pokaże nam, w jaki sposób robić to prawidłowo. Nie ma fizycznej możliwości, by szkło kontaktowe spowodowało uszkodzenie narządu wzroku lub też przemieściło się poza gałkę oczną.

Soczewki kontaktowe nie pozwalają oczom oddychać

Soczewki, które produkowane były jeszcze kilkanaście lat temu, rzeczywiście sprzyjały podrażnieniom oka i powstawaniu dyskomfortu, związanego z suchością gałki ocznej. Obecnie jednak szkła kontaktowe tworzone są z nowoczesnych materiałów, które doskonale przepuszczają powietrze i pozwalają oczom na swobodnie oddychać. Jak przekonuje specjalista z salonu optycznego Optivision- dzisiejsze szkła kontaktowe mają konstrukcję podobną do naszej naturalnej rogówki, dzięki czemu są bardzo wygodne i praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia.

Soczewki kontaktowe nie nadają się do korekcji każdej wady

W przeszłości soczewki kontaktowe rzeczywiście służyły do leczenie jedynie nieskomplikowanych wad wzroku. Dziś nawet pacjenci z astygmatyzmem mogą pozwolić sobie na ich używanie. Młody wiek także nie jest przeciwwskazaniem dla takiego rozwiązania. Specjaliści twierdzą nawet, że soczewki korygują wady wzroku skuteczniej niż okulary. Idealnie przylegają bowiem do oka, nie ograniczając pola widzenia i korygując wadę już na poziomie rogówki.

Soczewki kontaktowe są drogie

Faktem jest, że zakup okularów to zwykle jednorazowy wydatek. Kilka lat temu noszenie soczewek rzeczywiście dosyć mocno uszczuplało domowy budżet, jednak obecnie ceny tych produktów są naprawdę atrakcyjne. Dodatkowo możemy wybierać spośród kilku wariantów szkieł kontaktowych. W salonach optycznych znajdziemy soczewki jednodniowe, czternastodniowe i miesięczne. Zakup tych ostatnich jest oczywiście najbardziej opłacalny. Ponadto bogata oferta producentów sprawia, że możemy wybierać soczewki spośród wielu półek cenowych.

Pielęgnacja soczewek zajmuje dużo czasu

O soczewki kontaktowe oraz o higienę ich aplikacji należy dbać- i to jest prawda. Mitem jest jednak, że pielęgnacja soczewek kontaktowych jest długotrwałym procesem. Specjalne płyny do czyszczenia soczewek zdecydowanie ułatwiają zachowanie ich w czystości. Najlepiej zanurzyć je w preparacie na noc, aż do czasu ponownego włożenia.

Noszenie soczewek kontaktowych wyklucza możliwość wykonania makijażu

Wiele kobiet obawia się, że wybierając soczewki będzie musiało zrezygnować z codziennego makijażu. Jest to oczywiście nieprawda, oko można podkreślać tak jak do tej pory, tylko na nieco odmiennych zasadach. Najpierw bowiem należy włożyć soczewki, a dopiero potem nałożyć kosmetyki kolorowe. Przy demakijażu kolejność powinna być odwrotna- zdejmujemy soczewki i zmywamy make-up. Jeżeli nasze oczy są wrażliwe, dobrze jest korzystać z kosmetyków antyalergicznych, które tworzone są na bazie naturalnych składników.

Opracowanie:
Warszawa, Wojciechowskiego 37
tel. 22 667 98 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz