Materiał Partnera

Fachowa pomoc lekarska

Fachowa pomoc lekarska

Alkohol występuje w naszej kulturze, jako nieodłączny element spotkań ze znajomymi i rodziną, świętowania ważnych wydarzeń i uroczystości. Czasem to sposób radzenia sobie ze stresem. Możemy nie zauważyć, kiedy staje się nałogiem. Uzależnienie od alkoholu to ogromny problem, z którym boryka się cała rodzina osoby uzależnionej. Wychodzenie z nałogu to zazwyczaj skomplikowana i długa droga, która z pewnością warta jest trudów i wymaga pomocy specjalisty. Czasami konieczne jest odtrucie alkoholowe lub wszycie esperalu, leczenie lekami objawowymi i psychotropowymi, a przede wszystkim mocne wsparcie.

Pan Andrzej Banasiak to lekarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, który świadczy usługi lekarskie na terenie Częstochowy. W swojej pracy zajmuję się kompleksową pomocą osobom zmagającym się z uzależnieniem od alkoholu. Staram się, aby każdy pacjent otrzymał szansę i pomoc w przejściu tego trudnego procesu, jakim jest wychodzenie z nałogu. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, dobieram najlepsze metody i oferuję wsparcie na każdym etapie leczenia.

Odtrucie alkoholowe

Alkoholizm jest przyczyną wielu ciężkich chorób zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Regularne spożywanie dużych ilości alkoholu powoduje nieodwracalne zmiany w wątrobie, sercu, żołądku czy nerkach. Prowadzi do problemów z funkcjonowaniem osoby uzależnionej w społeczeństwie, depresji. Moment podjęcia decyzji o leczeniu jest zazwyczaj przełomowy i bardzo ważna jest tu fachowa pomoc specjalistów. Pierwszym krokiem, który ułatwi zwalczanie tego nałogu, jest odtruwanie alkoholowe. Polega ono na oczyszczeniu organizmu z alkoholu. Przeprowadza się je również w przypadku jednorazowego zatrucia, aby przywrócić do równowagi zaburzoną gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu po spożyciu zanieczyszczonego alkoholu z nielegalnego źródła. Odtruwanie można przeprowadzać w domu, jednak w przypadku osób, które od dawna spożywały alkohol lub zagrożone są dodatkowymi chorobami lepiej przeprowadzać je w szpitalu. Ponieważ odtruwaniu towarzyszą różne objawy jak nudności i wymioty, bóle głowy i mięśni, drgawki, zaburzenia świadomości czy omamy powinno ono być przeprowadzane pod okiem specjalisty.

Wykorzystanie esperalu

Leczenie alkoholizmu jest bardzo trudne, ponieważ największa część pracy należy do uzależnionego, który często nie akceptuje faktu, że ma problem. Wiele takich osób nie chce poddawać się terapii. Jedną z częstych metody wykorzystywanych przy leczeniu tego uzależnienia jest wszywanie esperalu. Jest to lek, który wszczepia się pod skórę pacjenta w okolicy pośladka lub na plecach w okolicy łopatki. Ma on blokować przetwarzanie alkoholu etylowego w wątrobie. Gdy pacjent z esperalem napije się alkoholu, doprowadzi to do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Andrzej Banasiak przeprowadza odtruwanie i leczenie po uprzednim zapoznaniu się z historią chorobową pacjenta. Stawia jego ponad wszystkim, znajdując najlepsze połączenie leczenia farmakologicznego i wsparcia psychologicznego w wychodzeniu z choroby.

Opracowanie:
Brzeziny-Kolonia, Gminna 3
tel. 602 197 379
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz