Artykuł sponsorowany

Europalety firmy Drewmet - czy są objęte certyfikatami i czy warto brać je pod uwagę planując transport?

Europalety firmy Drewmet - czy są objęte certyfikatami i czy warto brać je pod uwagę planując transport?

Drewniane palety to nieodłączny element niemal każdego sklepu, hurtowni, czy też zakładu produkcyjnego, a co za tym idzie także ogromnej części branży transportowej. To na nich zwykle lądują towary, które wychodzą z ostatniego etapu produkcji w fabrykach i wraz z nimi i ich pomocą są one transportowane do punktów sprzedaży lub klientów. Może wydawać się, że to prosty temat, jednak okazuje się, że europalety i miejsca, które zajmują się ich tworzeniem oraz dystrybucją muszą spełniać pewne wymogi, by kwalifikować się jako dobre jakościowo, a także godne zaufania. Jakimi certyfikatami mogą odznaczać się firmy produkujące europalety? Odpowiedź na to pytanie przedstawimy w dalszej części artykułu na podstawie firmy Drewmet.

Palety EPAL

Paleta drewniana z oznaczaniem EPAL to standardowa paleta, której produkcja zgodna jest z normą europejską EN 13698-1 oraz Kodeksem UIC 435. Zarówno Międzynarodowy Związek Kolei (UIC), jak i Europejskie Stowarzyszenia Palet (EPAL) wypracowały specjalne surowe standardy, które spełniać musi cały proces technologiczny oraz sama forma palety, by były one oznaczone certyfikatami EUR i EPAL, które świadczą o ich wysokiej jakości.

Opowiada specjalista z firmy zajmującej się produkcją wysokich jakościowo europalet Drewmet.

Producenci europalet, którzy chcą, by ich produkty odznaczały się jakością i zdobywały uznanie wśród kontrahentów, dzięki posiadaniu tych odznaczeń, musi spełniać wyspecjalizowane wymagania, które obejmują kilka obszarów działania. Pierwszym z nich jest gwarancja kryteriów dotyczących produkcji przyjaznej środowisku. Znaczenie ma tutaj zarówno rodzaj oraz pochodzenie surowca, który wykorzystywany jest do produkcji palet, jak i rodzaj procesów, z których korzysta się w zakładzie produkcyjnym. Dbanie o środowisko jest oznaką nowoczesności i odpowiedzialności ze strony przedsiębiorstwa. Kolejna bardzo istotna kwestia to normy i standardy bezpieczeństwa stosowane na halach produkcyjnych, gdzie powstają europalety. Wraz z ostatnim aspektem, czyli jakością samych wyrobów, obie te kwestie są dogłębnie weryfikowane i powinny być utrzymywane stale na bardzo wysokim poziomie.

Certyfikaty uzyskiwane przez europalety

Kolejne oznaczenie, jakie mogą otrzymać europalety to standard PEFC, czyli „Chain of Custody of Forest-based Products”, który gwarantuje, że jakość i pochodzenie surowca, z jakiego firma produkuje palety drewniane, jest sprawdzany, weryfikowany i certyfikowany na każdym etapie produkcji.

Certyfikat FSC, czyli „Forest Stewardship Council” poświadcza o legalności i zgodności z normami etycznymi i przepisami Unii Europejskiej procesu produkcji wyrobów drewnianych. Palety drewniane mogą także spełniać dodatkowe normy sanitarne, dzięki przejściu przez proces fumingowania, czyli obróbki termicznej w celu eliminacji pasożytów, drobnoustrojów i chorób, które mogą zagrażać transportowanym produktem oraz ekosystemowi miejsca, do którego trafiają.

  • Sprzedaż palet używanych

    Sprzedaż palet używanych

    • Drewmet
    • Zapytaj o cenę
  • Drewno opałowe

    Drewno opałowe

    • Drewmet
    • Zapytaj o cenę
  • Producent palet euro epal

    Producent palet euro epal

    • Drewmet
    • Zapytaj o cenę
  • Producent palet fumigowanych

    Producent palet fumigowanych

    • Drewmet
    • Zapytaj o cenę
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz