Materiał Partnera

Etykiety – jakie są ich najpopularniejsze rodzaje wykorzystywane w przemyśle?

Etykiety – jakie są ich najpopularniejsze rodzaje wykorzystywane w przemyśle?

Etykietowanie poszczególnych maszyn, urządzeń czy innych elementów to bardzo istotna część przemysłu. Dzięki specjalnym wydrukom można bowiem w czytelny sposób opisać konkretne zagrożenia czy zalecenia dla użytkowników. Jest to rozwiązanie, które wymaga jednak odpowiedniej realizacji. Stworzeniem etykiet zajmują się specjalistyczne zakłady, oferując je w różnych wariantach – jakich?

Etykiety na składance

Jedną z najczęstszych metod wybieranych przez zakłady przemysłowe potrzebujące etykiet jest ich zamówienie na tzw. składance. Etykiety drukowane są w specjalnie przygotowanych rzędach, co daje możliwość wykorzystania ich w systemach opierających się o automatyzację procesów. W przemyśle etykiety na składance są rozwiązaniem uznawanym również za niezwykle funkcjonalne – w ten sposób w krótkim czasie można oznaczyć wiele różnych materiałów, ale też niewielkie ilości towaru. W zależności od potrzeb klienta, dobre zakłady zajmujące się produkcją etykiet na składance proponują je w kilku wersjach.

Te różnią się od siebie przede wszystkim ilością rzędów. Drescher Euro-Label to nowoczesny zakład zajmujący się produkcją etykiet, który oferuje je w wersji na składance w wariantach jednorzędowych, ale też składające się z dwóch, trzech i nawet czterech rzędów. Etykiety te są zarówno białe, jak i kolorowe. Nie jest to jedyny typ wykorzystywanych oznaczeń tego typu w przemyśle. Sporym zainteresowaniem cieszą się bowiem także etykiety na arkuszach oraz na roli. Czym dokładnie się charakteryzują?

Łatwe przygotowanie seryjnej korespondencji

W wielu zakładach przemysłowych nadawanie seryjnej korespondencji to kluczowy element marketingu, ale też kontaktu z kontrahentami. Dzięki etykietom na arkuszach takie działanie jest o wiele prostsze. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak równie dobrze w przypadku znakowania produktów. W ten sposób można szybciej je zidentyfikować, a przygotowane na arkuszach etykiety są czytelnym i dodatkowo estetycznym elementem. W przemyśle sprawdzają się też etykiety na roli.

Branża ta korzysta z takiej metody oznaczania towarów głównie ze względu na jej wysoką efektywność. Wydajność jest kluczowym atutem etykiet na roli, zapewniając szybkość podczas nanoszenia ich na wybrane materiały. Takie wyroby sprawdzają się także w kasach, drukarkach termicznych i termotransferowych oraz wagach. Szeroko wykorzystywane w przemyśle etykiety są zatem dostępne w kilku wariantach – warto postawić na ten, który będzie najlepiej dopasowany do charakterystyki danego przedsiębiorstwa.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Kosynierów Gdyńskich 50/52
tel. 95 720 57 58
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz