Artykuł sponsorowany

Etapy procesu przyłączenia do sieci ciepłowniczej

Etapy procesu przyłączenia do sieci ciepłowniczej

Wybór dostawcy ciepła jest uzależniony od obszaru prowadzonej przez niego działalności. W wielu regionach rynek produkcji energii cieplnej opanowany jest przez monopolistów. Jednakże, z czasem pojawia się na nim coraz więcej firm z tej branży. Wówczas, chcąc zmienić dostawcę ciepła, należy zapoznać się z procesem przyłączenia do sieci ciepłowniczej oferowanej przez daną elektrownię. Jakie są etapy tego procesu?

Sprawdzenie możliwości przyłączenia

Będąc zainteresowanym przyłączeniem swojego obiektu do sieci ciepłowniczej , należy najpierw zasięgnąć informacji o możliwości wykonania tego zlecenia u dostawcy ciepła. Najlepiej w tym celu skontaktować się z działem obsługi klienta w sposób telefoniczny lub osobiście – w siedzibie firmy. Warto wcześniej przygotować się do takiej rozmowy i zebrać niezbędne dane do odpowiedzi na pytania związane z tym etapem procesu przyłączenia do sieci ciepłowniczej. W tym celu trzeba określić przewidywane potrzeby cieplne, poinformować także potencjalnego dostawcę o rodzaju i przeznaczeniu budynku, w którym chcemy wykonać instalację cieplną, posiadać tytuł prawny do nieruchomości. Pracownicy firmy dokonają analizy technicznej i zdecydują, czy można przejść do kolejnego etapu przyłączenia danego budynku do ich sieci ciepłowniczej.

Wniosek i uzgodnienia pomiędzy stronami

Po pozytywnej analizie technicznej należy złożyć wniosek o przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z niezbędnymi do jego rozpatrzenia załącznikami. Do takiego wniosku należy dołączyć: dokument określający prawo własności do danego budynku osoby wnioskującej, plan zabudowy lub szkic uwzględniający lokalizację podłączanego budynku i sieci węzła cieplnego, wypis z rejestru gruntów. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów podczas wypełniania wniosku można liczyć na kompleksową pomoc pracowników firmy. Następnie zostają sporządzone warunki techniczne przyłączenia wraz z projektem umowy przyłączeniowej, a po jej podpisaniu można przejść do realizacji przyłączenia obiektu do sieci ciepłowniczej.

Umowa o przyłączenie i umowa sprzedaży

Tak naprawdę podpisuje się dwie umowy. Pierwsza z nich to umowa o przyłączenie. Odbiorca energii cieplnej musi także zlecić prace związane z rozmieszczeniem węzła cieplnego w zakresie instalacyjno-budowlanym. Po zakończeniu etapu przyłączenia, konieczne jest podpisanie umowy sprzedaży i dopiero wówczas można uruchomić dostawę energii cieplnej do danego budynku. Ciepłownie.  Przyłączyć można zarówno nowe budynki, ale także już te istniejące. Rozpoczęcie dostarczania ciepła potwierdzane jest odpowiednim protokołem, po czym można czerpać korzyści z dostawy energii cieplnej do domu.

W wyborze dostawcy energii cieplnej niemałe znaczenie ma także cena tej usługi. Energetyka Cieplna Sp. z o.o. oferuje przystępne ceny energii cieplnej. Przyłączenie do sieci i dostawa energii cieplnej odbywa się w sposób komfortowy a obsługa urządzeń wykonywana jest przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników posiadających wymagane prawem uprawnienia dozorowe i eksploatacyjne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz