Materiał Partnera

Estetyczne zabezpieczenie okien – rolety zewnętrzne natynkowe

Estetyczne zabezpieczenie okien – rolety zewnętrzne natynkowe

Wybór rolet to niełatwe zadanie, bowiem producenci prześcigają się obecnie w przygotowywaniu nowoczesnych modeli zapewniających nie tylko bezpieczeństwo, ale też estetyczny wygląd. Jednym z popularnych rozwiązań są rolety zewnętrzne natynkowe. Sprawdzają się one w istniejących już budynkach – nie ma potrzeby modyfikowania ich elementów konstrukcyjnych, a dodatkowym atutem jest możliwość sterowania elektrycznego. Czym jeszcze się wyróżniają?

Wytrzymałe rolety

Rolety zewnętrzne muszą charakteryzować się przede wszystkim sporą wytrzymałością. Powinny być odporne na trudne warunki atmosferyczne – niskie i wysokie temperatury, a także opady śniegu oraz deszczu. Z tego względu konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów. Do najtrwalszych rozwiązań zalicza się wykorzystanie wysokogatunkowej blachy do konstruowania elementów systemu. Jest ona nie tylko odporna na czynniki zewnętrzne, ale wykazuje również bardzo dobrą wytrzymałość w zakresie ścierania.

To zdecydowana zaleta rolet zewnętrznych natynkowych, które stosowane są także ze względu na ich ogólną trwałość. Wpływa ona na bezpieczeństwo obiektu – uszkodzenie rolety tego typu nie jest proste, dlatego doskonale sprawdza się ona jako element zabezpieczenia antywłamaniowego w budynku. Rolety zewnętrzne natynkowe znaleźć można w ofercie firmy Roll System, która proponuje klientom wyłącznie sprawdzone i rekomendowane przez specjalistów rozwiązania. Czym jeszcze wyróżnia się taka roleta?

Estetyka na wysokim poziomie

Interesujące są również parametry rolety zewnętrznej natynkowej pod względem izolacyjności termicznej. Wykazuje ona bowiem bardzo dobre właściwości w tym zakresie, co przekłada się na oszczędności w zużyciu energii potrzebnej do ogrzania wnętrza obiektu. Roleta zewnętrzna natynkowa chroni także przed nadmiernym hałasem. Jej izolacyjność dźwiękowa również stoi na wysokim poziomie, podobnie jak estetyka wykonania. Roleta świetnie współgra z różnymi rodzajami elewacji i stolarki, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, pozostając jednocześnie w pełni funkcjonalnym zabezpieczeniem okien.

Rolety zewnętrzne natynkowe mogą być sterowane nie tylko manualnie, ale też z wykorzystaniem napędu elektrycznego. Jest on połączony z systemem sterującym, co umożliwia użytkownikom niezwykle wygodne i swobodne obsługiwanie rolety. Warto też wspomnieć o dodatkowych możliwościach rolet zewnętrznych natynkowych. Proponowane przez renomowanych dystrybutorów modele wyposażane są w specjalne systemy, które zabezpieczają przed przedostawaniem się do wnętrz obiektu owadów czy insektów, jednocześnie gwarantując optymalną ilość światła dziennego przedostającego się do pomieszczenia.

Opracowanie:
Goczałkowice-Zdrój, Szkolna 17 a
tel. 512 242 240
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz