Materiał Partnera

Estetyczne, wygodne i trwałe meble do biura

Estetyczne, wygodne i trwałe meble do biura

Biuro to miejsce pracy, które z jednej strony przez wiele godzin służy pracownikom, a z drugiej jest reprezentacją całej firmy. W urządzaniu biura ważna jest zarówno jego estetyka wizualna, jak i komfort osób pracujących w nim czy przychodzących z zewnątrz. W ich tworzeniu pomagają odpowiednie meble biurowe.

Meble do biura – zdrowe i komfortowe

Biuro jest miejscem pracy wielu pracowników, którzy spędzają w firmie wiele czasu w ciągu dnia, dlatego znajdujące się w nim meble powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim ważna jest ich wygoda. Oznacza to mniej więcej, że muszą być dostosowane do wzrostu i ergonomiczne, a krzesła odpowiednio wyprofilowane. Wskazana jest też możliwość właściwego usytuowania komputera. Wszystko to ma znaczenie dla wygody pracownika, a w konsekwencji – dla wydajności pracy. Meble biurowe, które nie zapewniają komfortu wpływają na szybsze zmęczenie, bóle pleców, rąk i kręgosłupa przy zachowaniu niewłaściwej postawy. Takie samopoczucie daje małą wydajność pracy i słabą koncentrację. Pracownik musi robić częste przerwy i odrywać się od zajęć.

Współcześnie produkowane meble do biur oferowane między innymi przez firmę Stolbox, zajmującą się ich produkcją, sprzedażą i montażem, są dostępne w tak szerokiej gamie wzorów, że każdy może wybrać to, co dla niego jest najlepsze. Dodatkowo można wybierać pod kątem estetyki czy wyposażenia wnętrza. Produkowane wzory z reguły wykonane są z materiałów drewnopochodnych, takich jak płyta wiórowa czy sklejka, laminowane albo lakierowane i niekiedy też malowane na różne kolory. Niektóre wykończenia są wzorowane na naturalnym drewnie o różnych odcieniach i rysunkach słojów. Uwagę zwracają też nietypowe kształty oraz takie rozwiązania jak krzesła na giętych stelażach.

Biuro dalekie od urzędniczego schematu

Nieciekawe, szare i ponure biuro, ze ścianami pomalowanymi farbą olejną i klasycznym zestawem biurek z szablonu to wspomnienie odchodzące w przeszłość. Pracodawcy coraz bardziej zaczęli doceniać estetyczny i przyjemny wystrój oraz wygodne meble biurowe, przy których pracownicy przebywają wiele godzin dziennie. Na szczęście do Polski nie dotarła jeszcze na większą skalę moda na wielkie biurowe hale i stanowiska oddzielone jedynie niskimi ściankami działowymi. Spędzanie większości dnia w zamkniętej klatce, z dala od okien i światła dziennego, w zaduchu zaludnionych pomieszczeń i hałasie maszyn biurowych nie wpływa dobrze na pracownika. Odchodzi też w przeszłość szablonowe wyposażenie.

Przeglądając nowoczesne katalogi z ofertą producentów można się przekonać, że nowoczesne meble biurowe nie muszą wyglądać zawsze tak samo i to wcale nie wiąże się z wysokim kosztem. Stosowanie tych samych technologii nie kłóci się przecież z wykorzystaniem urozmaiconego wzornictwa. Biurko nie musi koniecznie być bezkształtną ciężką bryłą, szafa na dokumenty nie musi być zajmującym przestrzeń klockiem, a sala konferencyjna przy niewielkim wysiłku stanie się miejscem bardzo przyjemnym w odbiorze wizualnym i dalekim od sztampowej schematyczności. Katalogi prezentują ciekawe modyfikacje i nietypowe kształty, które umożliwiają zestawianie mebli w różnych układach. Meble biurowe mogą też być kolorowe, a dostępna oferta zawiera wersje lakierowane i laminowane barwnymi okładzinami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz