Materiał Partnera

eśli nadal palisz węglem – korzystaj z dostaw najlepszych produktów!

eśli nadal palisz węglem – korzystaj z dostaw najlepszych produktów!

„Polska węglem stoi” - to stwierdzenie nadal jest prawdziwe. Mimo walki ze smogiem i pojawieniem się odnawialnych źródeł energii, węgiel jest najczęściej wykorzystywanym rodzajem opału. Trzeba jednak wiedzieć, że węgiel węglowi nierówny. Ma swoje rodzaje i odmiany. Węgiel kamienny może być bardziej lub mniej kaloryczny. Ten drugi rodzaj, to słabsza odmiana, która powoduje, że do podniesienia temperatury dochodzi wolniej i zużyć trzeba dużo więcej opału. Węgiel kaloryczny jest droższy, ale za to już niewielka ilość wyraźnie podnosi temperaturę pieca. Warto więc przemyśleć zakup odpowiedniej odmiany węgla, aby niewielką ilością szybko uzyskać wysoka temperaturę. Nie powstaje wtedy tyle popiołu i szkodliwego dymu, co przy tanich gatunkach.


Co oferują firmy zajmujące się sprzedażą opału?

Najbardziej popularny jest węgiel kamienny w wielu gatunkach. Jednak zwykle oferta takich firm jak Radoceh FW Radosław Chudziak obejmuje sprzedaż:

  • węgla brunatnego,

  • węgla kamiennego,

  • ekogroszku,

  • pelletu.

Pellet to najtańsze źródło energii. Ekogroszek natomiast jest przyjazny środowisku i firmy coraz częściej posiadają go w swojej ofercie. Takie firmy dbają też o swoich klientów, dowożąc opał do ich domów. Co do ekogroszku, to pochodna węgla kamiennego najwyższej jakości, o niewielkiej zawartości siarki. Najmniej szkodzi środowisku. Ekogroszek wyróżnia się niewielką ilością spieków, najniższą zawartością siarki i znikomą zawartością popiołu. Ekogroszek polecany jest do kotłów najwyższej klasy. To produkt dla osób, które starają się dbać o stan naszej atmosfery, a nie mogą jeszcze zastosować na przykład pieca na biomasę. Zakup paliwa opałowego w postaci węgla, ekogroszku czy pelletu to często dylemat dotyczący wyboru najlepszego dostawcy. Warto wtedy zwrócić uwagę na ofertę reklamowanych składów opału, które zapewniają wysokiej jakości produkty. Węgiel w bardzo niskiej cenie zwykle okazuje się mało wydajny, co w konsekwencji generuje spore wydatki ze względu na konieczność dokupienia materiałów opałowych. Zaopatrzenie się w ten opał warto zaplanować wcześniej i wybrać najlepszy w atrakcyjnej cenie. Współcześnie jednak firmy posiadają rózne rodzaje opału i łatwo można kupić dowolny z nich w każdej chwili. Może więc nie kupować kilku ton na zapas, ale zakupić worek, a potem w razie potrzeby, kupować kolejne w dowolnym dla nas czasie. Warto się nad tym dobrze zastanowić i wybrać rozwiązanie najlepsze dla naszych możliwości finansowych.

Opracowanie:
Śliwnik 19
tel. 530 300 636
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz