Artykuł sponsorowany

Epilacja laserowa, czyli jak pozbyć się niechcianych włosków

Epilacja laserowa, czyli jak pozbyć się niechcianych włosków

Meszek nad górną wargą czy ciemne włoski na łydkach spędzają sen z powiek wielu kobietom. Ciągła depilacja domowymi sposobami jest uciążliwa i nieefektywna. Pozbywanie się niechcianego owłosienia przypomina walkę z wiatrakami, więc warto zastanowić się, czy nie lepiej zafundować sobie epilację laserową na newralgicznej partii ciała. Na czym polega laserowa depilacja?

Depilacja w domu – niekończące się utrapienie

Przez dziesiątki lat owłosienie na ciele nie było wielkim problemem, jednak przemiany społeczne sprawiły, że współczesne kobiety wstydzą się niechcianych włosków. Ciemne kępki pod pachami, drobny wąsik nad górną wargą czy bujnie owłosione nogi stały się powodem dyskomfortu. Golenie nóg oraz innych części kobiecego ciała, są obecnie koniecznością, czymś oczekiwanym, a wszelkie odstępstwa spotykają się z krytyką. Nadmierne owłosienie w niepożądanych miejscach to po prostu kłopot natury estetycznej. Na szczęście, wraz z przemianami kulturowymi, toczył się rozwój technologii, stosowanych w medycynie estetycznej. Ewolucja zaowocowała szeroko dostępnymi zabiegami, w tym epilacji laserowej, która jest niezwykle skuteczna w rozprawianiu się z niechcianymi włoskami.

Problem z nadmiernym owłosieniem lub jego wystąpieniem w niespodziewanych miejscach, może powodować znaczny dyskomfort w życiu codziennym. Nieogolone nogi mogą np. zniechęcić do założenia latem krótkich spodenek, a wąsik nad górną wargą uprzykrzy spotkania towarzyskie i utrudni poznawanie nowych osób, w wyniku pogorszenia się własnej samooceny. Wydawać by się mogło, że problem związany z czymś tak błahym, jak włosy na ciele to tak naprawdę żaden problem, jednak nic bardziej mylnego! Grono osób korzystających z usług klinik medycyny estetycznej, jak BonaReVita, stale się poszerza.Na czym polega laserowa epilacja?

Epilacja laserowa ma wiele zalet, które przewyższają inne metody usuwania niechcianego owłosienia. Warto też zaznaczyć, że epilacja to nie to samo, co depilacja. Epilacja działa głębiej i trwale usuwa włosy, docierając do macierzy, najczęściej za pomocą wiązki lasera, prądu, światła lub ultradźwięków. Z kolei depilacja polega na usunięciu jedynie widzialne części włosa poprzez mechaniczne golenie lub rozpuszczanie włosów za pomocą kremów do depilacji. Można również wyrywać włoski z mieszków stosując depilację pastą cukrową woskiem lub pesetą.

Usuwanie niechcianego owłosienia przy pomocy lasera jest bardzo skuteczne i zapewnia gładkie ciało przez długi czas. Urządzenie, dzięki którym możliwe jest wykonanie zabiegu, generuje wysokoenergetyczną wiązkę światła, która dociera pod powierzchnię skóry, aż do mieszków włosowych. Następnie, dzięki zjawisku selektywnej fototermolizy, wiązka lasera podgrzewa cebulki włosowe do wysokiej temperatury, co w efekcie niszczy macierz mieszków i uniemożliwia produkcję włosków. Epilacja laserowa jest najskuteczniejsza, kiedy zabiegi przeprowadza się w serii w dość krótkich odstępach czasu. 

Epilacja laserowa – przebieg zabiegu

Usuwanie niechcianego owłosienia przy pomocy lasera w klinice medycyny estetycznej jest bezpieczne i pewne. Zwłaszcza w przypadku profesjonalnych narzędzi, takich jak laser diodowy SOPRANO, multiaplikacyjny laser Alma Harmony XL z zastosowaniem głowicy SHR – AFT, który bazuje na technologii IN-Motion, dzięki czemu zabieg jest szybki i komfortowy, a przy tym efektywny. Warto jednak pamiętać, aby dobrze przygotować się do zabiegów. Przede wszystkim trzeba zadbać, aby:

  • nie opalać skóry (rezygnacja z solarium min. miesiąc przed zabiegiem),
  • nie używać balsamów brązujących (przez ok. 3 tygodnie),
  • odstawić wszelkie leki oraz zioła światło uczulające (Ok. 3 tygodni przed zabiegiem),
  • odstawić peelingi tydzień przed zabiegiem.

Przed pierwszym zabiegiem odbędzie się konsultacja lekarska, aby zebrać wszelkie potrzebne informacje o stanie zdrowia Klientki, a także zostanie wykonana próba laserowa. Epilacja laserowa jest bezpieczna, ale niewskazana dla kobiet w ciąży, a także osób cierpiących na bielactwo oraz łuszczycę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz