Materiał Partnera

Elementy z tworzyw sztucznych w branży motoryzacyjnej i nie tylko

Elementy z tworzyw sztucznych w branży motoryzacyjnej i nie tylko

Przemysł tworzyw sztucznych rozwija się dynamicznie, a zapotrzebowanie na różnego rodzaju elementy wykonane z surowców sztucznych stale rośnie. Nic w tym dziwnego – części wykonane z tworzyw sztucznych są bardzo trwałe i znakomicie sprawdzają się między innymi w branży motoryzacyjnej, elektronicznej i budowlanej. Jakie są największe zalety elementów wykonanych z tworzyw sztucznych? Podpowiadamy.

Czym są tworzywa sztuczne?

Tworzywa sztuczne to materiały, które składają się z naturalnych lub syntetycznych polimerów, czyli wielocząsteczkowych związków. W skład tworzyw sztucznych wchodzą także różnego rodzaju barwniki, stabilizatory, katalizatory, zmiękczacze, rozpuszczalniki i środki smarne. Do najpowszechniej stosowanych tworzyw sztucznych należy zaliczyć między innymi:

  • polimery fluorowe,
  • biotworzywa,
  • politereftalan etylenu - PET,
  • polimery styrenowe,
  • polichlorek winylu – PVC,
  • polichlorek winylidenu – PVdC

Tworzywa sztuczne można podzielić ze względu na ich parametry np. sposób zachowywania się danego tworzywa podczas ogrzewania. W ten sposób możemy wyróżnić tworzywa termoplastyczne oraz termo- i chemoutwardzalne, czyli tak zwane duroplasty. Plastyczność jest bardzo istotnym parametrem, od którego w dużej mierze zależy, w jakiej branży znajdą zastosowanie konkretne tworzywa.

Tworzywa sztuczne w branży motoryzacyjnej i AGD

Tworzywa sztuczne znakomicie zdają egzamin w branży motoryzacyjnej oraz AGD. Wykonuje się z nich podzespoły do pojazdów oraz części do domowych sprzętów takich jak pralki, zmywarki, czy lodówki. Produkcją wysokiej jakości elementów z tworzyw sztucznych zajmuje się renomowana firma Tabiplast z Pietrzykowic, w województwie śląskim. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją wysokiej klasy elementów z tworzyw sztucznych na specjalne zamówienie klientów. Produkty wytwarza za pomocą frezowania, wiercenia, cięcia, gięcia, gwintowania i toczenia, wykorzystując do tego celu nowoczesne linie produkcyjne, dzięki czemu wszystkie elementy wykonane są wyjątkowo starannie i precyzyjnie.

Tworzywa sztuczne są łatwe w przetwórstwie, trwałe i wyjątkowo wytrzymałe. Znakomicie sprawdzają się w wielu branżach od motoryzacyjnej, po budowlaną. Pamiętajmy, żeby elementy z tworzyw sztucznych zamawiać u renomowanego producenta, który cieszy się zaufaniem klientów i tworzy produkty zarówno do obrotu detalicznego, jak i hurtowego w tysiącach jednakowych kopii.

Opracowanie:
Wrocław, Żmigrodzka 143
tel. 71 327 67 01
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz